Antykwariat i wyposażenie wnętrz

Wyposażenie wnętrz to był zawsze dla mnie bardzo interesujący temat. Interesowała mnie również historia sztuki, więc znałam się na okresach historycznych, i na tym jak meble zmieniały się na przestrzeni lat.

Wyposażenie domu kupione w antykwariacie?

antykwariatSzczególnie podobał mi się staropolski styl dworkowy. Był on bardzo romantyczny, swojski i ludowy, taki jaki mi się najbardziej podobał. Jednak wykończenie wnętrza w tym stylu było bardzo kłopotliwe. W zwykłych sklepach meblowych nie ma takich mebli, bo nie jest to populary styl. Równie ciężko jest zdobyć oryginalne dodatki z tamtego okresu, albo przynajmniej stylizowane na takie. W końcu często musiałam odwiedzać antykwariat. Tam często znajdowałam to co chciałam. W Łodzi jest kilka takich miejsc, jednak nie wszędzie można znaleźć takie elementy wyposażenia wnętrz. Jeden antykwariat ma na przykład stare kasety magnetofonowe i inne podobne artefakty dawnej elektroniki. To oczywiście nie pasuje do szlacheckiego dworku. Już lepsze byłyby płyty winylowe, bo gramofon jest dosyć dawnym wynalazkiem i do biedy by się nadawał. Długo szukałam idealnych akcesoriów dekoracyjnych do wnętrz. Zwiedziłam nie jeden antykwariat nie tylko w Łodzi, ale także w innych okolicznych miejscowościach. Teraz przynajmniej jestem zadowolona z efektu końcowego i mój dom wygląda tak jak powinien.

Warto było się trochę namęczyć i najeździć, ale teraz przynajmniej jest wszystko tak jak sobie wymarzyłam. Mój dom jest idealny w stylu szlacheckiego dworku. Na pewno jest to najlepszy styl wyposażenia wnętrz, przynajmniej dla mnie.