Badajmy dzieci

Dzieci są naszymi największymi skarbami, chyba każdy rodzic zgodzi się z tym stwierdzeniem. Naszym pragnieniem jest dbanie o to, by nie przydarzyło im się w życiu nic złego. Koniecznie pamiętajmy, aby przy całej trosce, którą otaczamy nasze pociechy nie zapominać by regularnie je badać.

Dlaczego należy badać dzieci?

Soczewka kontaktowaZ tego właśnie powodu należy regularnie zgłaszać się na szczepienia ochronne, gdyż jedynie one dają nam niemalże stuprocentową pewność, że nasze dziecko nie zachoruje na coś, czego wyleczyć się nie da, a jedyną metodą walki z danym schorzeniem są właśnie szczepionki. Pamiętajmy również o regularnym przeprowadzaniu bilansów zdrowia dziecka. Dzięki temu, że dziecko pozostaje pod stała opieką pediatry, możliwe będzie wykrycie choroby lub nieprawidłowości w rozwoju w jak najwcześniejszym stadium. Ze względu na coraz bardziej rozpowszechnioną w naszym kraju i na świecie komputeryzację, u coraz większej ilości dzieci w coraz młodszym wieku rozwijają się wady wzroku. Jeżeli tylko zauważymy, że nasz maluch mruży oczy, próbując dostrzec coś w oddali, co my widzimy bez problemu, należy udać się do okulisty, który przebada dziecko i zadecyduje czy konieczne w jego przypadku są okulary bądź soczewki. Dzieciom młodszym zazwyczaj zaleca się te pierwsze. Gdy nieco podrosną i same podejmą decyzję o tym, że nie mają ochoty nosić okularów, które mogą przeszkadzać choćby na przykład w uprawianiu sportu, przyjdzie pora na szkła kontaktowe. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele ich odmian. Dzieciom i młodzieży spędzającej długie godziny przy komputerze warto zaproponować szkła nawilżające gałkę oczną, jak na przykład air optyx aqua albo równie popularne szkła acuvue oasys. Zapewnią one ochronę przed wysychaniem oka i nieprzyjemnym uczuciem piasku pod powiekami.

Szczególnie dziewczynki mogą zostać zainteresowane przez soczewki serii freshlook dimensions, które mogą pogłębić kolor ich oczu lub też nawet go zmienić, a dzięki dodatkowej ciemnej otoczce wokół siatkówki wizualnie powiększyć oczy.