Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim

Rodzice każdego dziecka powinni zadbać o to, aby pokój dziecięcy był miejscem, w którym pociecha będzie chciała przebywać. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że musi to być miejsce, w którym dziecko będzie naprawdę bezpieczne.

Gdzie kupić biurko dla dziecka?

biurko dla dzieckaKupując meble do pokoju dziecięcego (bez względu na to, czy będzie to biurko dla dziecka, szafa dla dziecko czy piętrowe łóżko dla dzieci), należy więc zwracać uwagę na określone elementy. O czym pamiętać? Przede wszystkim warto dokładnie obejrzeć wszelkie kanty i ranty. W przypadku nastolatka nie ma to już tak wielkiego znaczenia, ale w przypadku przedszkolaków jest jedną z ważniejszych cech. Meble nie mogą kończyć się w sposób ostry. Istotnie zwiększa to bowiem ryzyko chociażby rozcięcia głowy, co w pokojach dziecięcych zdarza się wcale nie tak rzadko. Wybierając meble pokrywane kolorową farbą, trzeba także dowiedzieć się jakim rodzajem farby zostały one pomalowane. Nigdy nie należy decydować się na zakup mebli wątpliwym pod tym kątem. Nieraz producenci decydują się oszczędzać i stawiają na farby niskiej jakości, które często zawierają toksyczne składniki. Pomalowane taką farbą meble to ogromne zagrożenie dla zdrowia naszych dzieci. Wybierając meble, trzeba zawsze uwzględniać również wiek pociech, które będą z nich korzystać.

Najbardziej istotne jest to w przypadku łóżek, które w przypadku małych dzieci muszą zapewniać ochronę przed wypadnięciem z łóżka. Najlepsze są łóżeczka, które z każdej strony mają odpowiednio umieszczone szczebelki. Odległość między nimi musi być na tyle mała, aby dziecko nie włożyło między nie na przykład główki.