Budowanie domu a drzwi wewnętrzne

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do budowania domu. Mimo wyższego kosztu mocno nastawiłem się na dom pasywny. Wiedziałem, że drzwi wewnętrzne z Wrocławia będą mi potrzebne.

Drzwi wewnętrzne Wrocław powinny być izolowane

drzwi wewnętrzneWiele osób mi odradzało to, ponieważ koszty związane z budową rosną i to dość znacząco, ponieważ nawet o 20% co przy cenie 300tysięcy złotych już nam trochę daje. Ja jednak postarałem się o dopłaty ze względu na budowę domy pasywne, dostałem jedną dopłatę od państwa i jedną od jakiejś fundacji. W sumie udało mi się dostać 70tysiecy złotych. Sam koszt ostateczny na elementy konieczne takie jak drzwi z montażem specjalnym oraz izolowane drzwi wewnętrzne do przerobienia domu na pasywny wyniosły 35tysięcy, więc jestem jeszcze 35 do przodu co wydałem na izolowane bramy garażowe z Wrocławia. Co więcej, w chwili, gdy moi znajomi za opał muszą płacić około pięć tysięcy złotych, ja wyrabiam się w 600złotych. Są to nie małe oszczędności. Również opłaty za prąd są dużo mniejsze. Czemu? A ze względu na to, że panele słoneczne ogrzewają mi wodę w bojlerze. Ogólnie wszystko w domu ma izolacje, żeby poprawić sprawność izolacji. Bramy garażowe izolowane, drzwi wewnętrzne, zewnętrzne i okna mają również swoje izolacje. Ogólnie drzwi z montażem i z izolacją są wiadomo droższe, ale sprawniejsze, co w tej jednej chwili ciągnie od nas więcej pieniędzy, ale już później daje nam tylko oszczędności. Właśnie dlatego zdecydowałem się na ten dom. Nie dość, że dostałem dofinansowania, udało mi się ugrać na nich jeszcze 35 tysięcy do przodu, to jeszcze dzisiaj płace sporo mniej za prąd, wodę i ogrzewanie.

Dzisiaj doskonale wiem, że dobrze zrobiłem, że wybrałem odpowiednio. Jak to gdzieś usłyszałem porównanie domu do samochodu. Jeżeli kupimy samochód, za 50tysięcy i spala paliwa 15l/100km albo kupimy samochód za 55tys, który będzie spalał 1,5l to wiadomo doskonale, który samochód tak naprawdę jest tańszy.