Catering na stypę

Pożegnanie bliskiej osoby jest bardzo trudnym momentem w życiu każdego człowieka. Pewnego dnia odeszła moja babcia, a ja musiałam zorganizować jej całe pożegnanie.

Stypa to rodzaj spotkania, na które najlepiej jest zamówić catering

cateringNa początku udałam się do kościoła aby wybrać miejsce na cmentarzu. Województwo pomorskie miało mnóstwo zakładów pogrzebowych. Ja jednak posiadałam swoją zaufaną placówkę i wiedziałam, że mogę na nich liczyć. Oni już wcześniej zajmowali się pogrzebami w mojej rodzinie. Cechował ich profesjonalizm oraz bardzo wysoka kultura osobista. Także musiałam pomyśleć nad stypą. Babcia była lubianą osobą i na pewno zjawi się cała rodzina, znajomi, sąsiedzi i przyjaciele. Ja jestem osobom, która lubi gościć innych. Stwierdziłam, że zwykły catering pomorskie do domu to zdecydowanie za mało. Liczyło się znacznie więcej. W Gdańsku znalazłam pewien miły nie duży lokal. Była to restauracja, która organizowała tego typu uroczystości. Również opinie w internecie były bardzo pozytywne. Miałam na dzieję, że to naprawdę dobra restauracja. Dowiedziałam się, że wcześniej oferowali posiłki dla pobliskiego hotelu. W pobliżu znajdowała się też sala weselna na której państwo młodzi także zamawiali stąd posiłki. Miałam nadzieję, że wszystko odbędzie się z pokojem i szacunkiem. Chciałam aby całość została zorganizowana dla około czterdziestu osób. Babcia miała siostrę, która mieszkała wiele kilometrów stąd i na pewno chciałaby zostać na dłużej. Musiałam być przygotowana na właśnie taką ewentualność. To miejsce polecała też tutejsza sala konferencyjna. Ostatecznie cały pogrzeb przebiegł bardzo monotonnie.

Wszystkich ogarniały smutne emocje. Po uroczystości pożegnalnej spotkaliśmy się na stypie. Tak każdy przyjaciel naszej rodziny zjadł pyszny obiad i deser.