Ceramika Color – płytki ścienne i podłogowe

Ceramika Color to polska firma, istniejąca na rynku od niemal dwudziestu lat. Firma zajmuje się produkcją płytek ściennych i podłogowych, zarówno do wnętrz, jak i tych, które można układać na zewnątrz budynków. Firma położona jest w “zagłębiu ceramicznym” – w pobliżu jej siedziby istnieje wiele firm o podobnym profilu działalności, co ułatwia dostęp do materiałów i półproduktów.

Płytki z kolekcji Terra

ceramika color terra whiteW ofercie firmy Ceramika Color jest dostępne wiele różnych kolekcji płytek, zarówno z bardzo nowoczesnym wzornictwem, jak i tych klasycznych. Dostępne są między innymi wzory nawiązujące do postarzanego drewna, które stanowią znakomite uzupełnienie kuchni czy łazienek, utrzymanych w stylu skandynawskim bądź podobnych, które stawiają na naturalną kolorystykę i materiały. Przykładem takiej kolekcji jest Terra: wzór drewnianych desek połączony z wytrzymałością i odpornością szkliwionego gresu to świetny kompromis dla osób, które nie chcą układać drewna na podłodze w kuchni czy łazience, ale podoba im się kolor i usłojenie desek. W obrębie kolekcji Terra dostępne są różne kolory: White, Cream, Grey czy Brown. Ze względu na spójne wzornictwo, można mieszać je i łączyć w dowolny sposób. Płytki Ceramika Color Terra White to najprostsza, najbardziej minimalistyczna część tej kolekcji, ale mimo jasnej barwy wciąż jest utrzymana w dość ciepłej tonacji. W tej serii dostępne są zarówno płytki podłogowe 60×60 cm, jak i ścienne 25×75 cm.

Płytki mogą uzupełnić dekoracyjne ścienne listwy, a zamiast klasycznych płytek możemy ułożyć na ścianie heksagonalną mozaikę. Dzięki spójnej kolorystyce całej kolekcji Terra dopasowanie do siebie poszczególnych elementów nie stanowi problemu. Sięgając po różne płytki i dodatki, możemy uzyskać odmienny efekt.