Co nam daje badanie naszego pisma?

Czy ktoś zastanawiał się, co można odczytać na podstawie charakteru pisma odręcznego? I jaki ma on związek z tym, kim i jacy jesteśmy? Te pytania warto sobie zadać, bo zagadnienie jest niezwykle ciekawe.

Stosownych odpowiedzi może udzielić grafologia.

grafologiaPrzykładowo, firma, podejmując kroki w celu zatrudnienia nowego pracownika, może analizować ręcznie sporządzoną aplikację poprzez badanie pisma ręcznego i na tej podstawie wysnuć wnioski na temat kandydata. Może się okazać, że idealnie spełnia on warunki określone w profilu psychologicznym stanowiska, na które aplikuje. Może to być skuteczne narzędzie wspomagające trudny proces rekrutacji. Badania przydatności w tej materii wahają się pod kątem wyników. Trudnością może być fakt, że brak oficjalnych i wiarygodnych dowodów na przydatność tej metody. Mimo wszystko warta jest spróbowania. W psychologii klinicznej ta metoda też ma swoje zastosowanie. Używają jej psychiatrzy i psychoterapeuci. Oczywiście nie jest to jedyne narzędzie analityczne. Specjalista pomoże na przykład przy doradztwie zawodowym, poradach małżeńskich i psychoterapii indywidualnej, jak widać grafologia ma wiele zastosowań.

Najciekawsza chyba jest tak zwana grafoterapia. Jest to technika zmiany cech osobowości poprzez zmianę charakteru pisma. Powstała w 1930 roku we Francji i zdobyła popularność w Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych. Zawiera elementy kaligrafii i jest połączona z muzykoterapią oraz treningiem motywacyjnym. Wyniki trudno ocenić, niemniej jednak budzi spore zainteresowanie ze względu na oryginalność.

Sprawdź także stronę http://www.e-grafolog.pl/