Ćwiczenia plyometryczne

Te ćwiczenia są znane w dzisiejszych czasach, jednak możemy spotkać osoby, które nigdy nie spotkały się z takim rodzajem ćwiczeń. Ławka na siłownie, orbitrek trekkingowy ro przyrządy, które nie będą nam potrzebne do wykonywania ćwiczeń plyometrycznych. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań, które wiążą się z tym rodzajem ćwiczeń.

Czy warto stosować tego rodzaju ćwiczenia?

Ławeczka do ćwiczeńĆwiczenia plyometryczne należy jedynie stosować jako alternatywny sposób na poprawę zdolności siłowo- szybkościowych. Zanim jednak zaczniemy je wykonywać należy je odpowiednio dostosować do naszych potrzeb. Należy mieć na uwadze to, że ten rodzaj treningu znacznie wpływa na aparat ruchu, a jego długotrwałe stosowanie może doprowadzić do poważnych kontuzji. Czym się charakteryzuję ćwiczenie plyometryczne? Ten rodzaj ćwiczeń zalicza się do ćwiczeń siłowych. Stosowanie takich ćwiczeń w znaczny stopniu wpływa na poprawienie mięśni w szczególności w obrębie kończyn dolnych. Doskonałym przykładem tego ćwiczenia są podskoki w miejscu. W czasie lądownia następuje skurcz mięśni, które znajdują się w obrębie ud. Pozwala nam to na wygenerowanie swoich sił co wiąże się z efektowniejszym treningiem.

Wady oraz zalety ćwiczeń plyometrycznych. Ten rodzaj ćwiczeń również jak i inne ćwiczenia posiadają swoje wady oraz zalety.
ZALETY:
* wzrasta moc mięśniowa, bez wzrostu tkanki mięśniowej
* obniżenie jednostek motorycznych kończyn dolnych
WADY:
*przez ten rodzaj ćwiczeń obniżamy swoją odporność psychiczną
*obciążamy również swoje stawy, mięśnie itd.

Na czym polegają ćwiczenie plyometryczne? Te ćwiczenia opierają się na funkcjonowaniu mięśni oraz wytwarzaniem przez nich sił, z pomocą przychodzi nam ławka na siłownie. Musimy pamiętać, że rozciągnięty mięsień powyżej długości spoczynkowej wytwarza większą siłę. Druga zależność natomiast polega na tym, że im mięsień gwałtownie hamuje ruch tym większą siłę wytworzy.

Jeśli natomiast jesteśmy osobami, które nie są zwolennikami ćwiczeń siłowych lub w ogóle nie chcą dbać o swoje ciało Piłkarzyki sklep ma dla nich znakomite rozwiązanie. Oferuje on piłkarzyki w różnych wielkościach oraz kolorach.