Czego można nauczyć się prowadząc sklep online

Niedawno zostałam zatrudniona w firmie zajmującej się sprzedawaniem i montażem dywanów i wykładzin. Słowo montaż może nie jest najodpowiedniejsze, ale chodzi tutaj o kładzenie wykładzin, ich klejenie do podłoża i docinanie.

Wykładziny sklep online z fachową obsługą

wykładziny sklep onlineDo tej pory tylko miałam doświadczenie w sprzedaży i dlatego zgłosiłam się na stanowisko opiekuna działu handlowego – wykładziny sklep online. Dopiero teraz okazało się, ze potrzebują też kogoś, kto będzie mógł pomagać w instalowaniu tych wykładzin. Początkowo byłam tym zaniepokojona, a nawet lekko przerażona, ponieważ nie miałam pojęcia na czym to polega. Nie sądziłam, ze sklep z wykładzinami podłogowymi zajmuje się takimi rzeczami. Nie miałam jednak wyboru. Jeśli chciałam zatrzymać tę pracę to musiałam się tego nauczyć. Został mi przydzielony kolega z magazynu, który miał już w tym doświadczenie. Umiał nie tylko położyć tanie wykładziny dywanowe, ale również wykonywać bardziej zaawansowane rzeczy. Jak się potem okazało jego specjalnością były wykładziny dywanowe w płytkach. Jest jedyną osobą w sklepie, której tak dobrze to wychodzi i tego miał mnie nauczyć. Na początku uczył mnie podstaw. Pokazywał różne wykładziny, materiały z jakich są wykonywane, jak należy je docinać i jaki klej się do nich dobiera. Potem przeszliśmy do praktyki.

Dostałam jakieś ścinki dywanowe i kawałek kartonu, żebym pokazała jak to powinno wyglądać. Pierwszy raz poszedł mi słabo, bo kleju było za dużo, a i wykładzina nie była równo docięta, ale z czasem szło mi coraz lepiej i teraz sama już układam wykładziny dywanowe w płytkach.