Czy można sugerować się ceną przy wyborze DJ-a na wesele?

Na jednym z forum znalazłam ostatnio wpis jednej z przyszłych panien młodych, która pytała, który z warszawskich DJ-ów jest najdroższy, bo ona szuka najlepszego na swój ślub. Stwierdziła nawet, że jeżeli ktoś zna DJ-a bardzo drogiego to jest go w stanie do Warszawy ściągnąć chociażby z Zakopanego czy Lublina.

DJ na wesele i cena jego usług

dj na weseleWiele osób na forum wyśmiało pytająca kobietę, stwierdzając, iż najwyższa cena nie jest wcale gwarantem najlepiej wykonanej usługi. Zwłaszcza jeżeli dotyczy tak specyficznej usługi jaką jest umilanie czasu gościom weselnym. Kobieta, jednak brnęła i uparcie prosiła o namiary. Czytając kolejne wypowiedzi na forum w końcu sama zaczęłam się zastanawiać czy cena może być jedynym kryterium przy wyborze, zwłaszcza gdy dotyczy on jednego z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Moim zdaniem, kobieta może się bardzo zdziwić, gdy okażę się, że jej ,,najdroższy DJ na wesele” wcale nie spełnił jej oczekiwań. Cena nigdy nie jest wyznacznikiem świadczonych usług, a raczej wysokiego mniemania o sobie, albo posiadania wysokiej jakości i drogiego sprzętu grającego – jednakże żaden z tych czynników nie zagwarantuje nam udanej zabawy.

Zdecydowanie ważniejszą kwestią, którą powinniśmy się zainteresować przy wyborze czy to DJ-a czy tez jakiejkolwiek innej usługi, to opinia osób, które z jego usług już korzystały, albo własna opinia wystawiona na podstawie tego, że na przykład widzieliśmy jego pracę oraz jej efekty (w tym przypadku porwany do tańca tłum weselnych gości).