Czy nawierzchnia boiska ma znaczenie?

Boisko głównie kojarzy nam się z trawą bądź wybetonowaną przestrzenią. Coraz częściej jednak zamiast takich rozwiązań, nakłada się tzw. nawierzchnię bezpieczną. Czy daje to jakąkolwiek różnice? Czy warto szukać takich boisk dla swoich dzieci?

Boisko z bezpieczną nawierzchnią

bezpieczne nawierzchnie na boiskoBez wątpienia rodzaj nawierzchni ma bardzo duże znaczenie na boisku. W takich miejscach bowiem cały czas jesteśmy w ruchu. Od czasu do czasu zdarzy nam się jakiś upadek. Możemy się potknąć i nie zdążyć w żaden sposób zareagować. Jakie wówczas będą tego skutki? Jeśli upadniemy na beton, na pewno nie skończy się to dla nas dobrze. Tak naprawdę wówczas możemy nawet złamać sobie rękę. Podobnie jest z upadnięciem na trawę. Teoretycznie może wydawać się nam ona bardziej bezpieczna i miękka. Jednak wcale tak nie jest. Co prawda boisko pokrywa trawa, ale pod spodem jest twarda ziemia. Mogą być w niej również kamienie, które nas poranią. Dlatego jak widać rodzaj powierzchni na boisku ma ogromne znaczenie. Gdy natomiast mamy bezpieczne nawierzchnie na boisko, takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Przede wszystkim na takiej nawierzchni wszystkie upadki są amortyzowane. Nie grozi nam zatem silne stłuczenie, a już na pewno nie złamanie. Ewentualnie możemy nabić sobie małego siniaka. Poza tym taka nawierzchnia choć miękka podczas upadku, jest bardzo twarda podczas poruszania się po niej. Są więc zachowane normy bezpieczeństwa, a gra nie traci na swojej jakości. Warto szukać boisk z taką nawierzchnią dla swoich dzieci.

Dziś zdajemy sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna może być gra na wybetonowanym boisku. Dlatego bardzo często decydujemy się na to, by szukać dla swojego dziecka boiska z bezpieczną nawierzchnią. Wówczas nie musimy bać się o to, że naszemu dziecku coś się stanie.