Czy praca magika jest ciężka?

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest być magikiem czy iluzjonistą? Chcieliście kiedyś zobaczyć jak to jest, stać przed tłumem ludzi i robić te wszystkie niesamowite rzeczy? Jednak praca magika nie jest wcale łatwa.

Praca magika może nie jest najtrudniejsza, ale łatwa również nie jest

pokazy magiiPrzede wszystkim niewiele osób zna tajniki iluzjonistów, to wszystko z powodu tajemnicy zawodowej. Oczywiście są sztuczki bardziej i mniej proste, które są dostępne w różnych programach telewizyjnych czy w internecie, gdzie pokazują jak dany trik został zrobiony. Jednak jeżeli mamy na przykład kogoś, kto się tym zajmował, zna różne sztuczki i chętnie nam pomoże będzie łatwiej. Sam osobiście parałem się kiedyś magią,na szczęście miałem wujka, który zawodowo się tym zajmował, robił przeróżne pokazy iluzjonistyczne dla mniejszych i większych grup ludzi. Sam nawet kiedyś dawałem małe pokazy magii dla mojej rodziny i młodszej siostry co zawsze powodowało uśmiech na jej twarzy. Jednak, żeby do perfekcji opanować banalne sztuczki magiczne musiałem uczyć się ich miesiącami, do większych trików trzeba by było uczyć się latami, ale byłem wtedy młody i miałem słomiany zapał, więc szybko mi przeszło, czego dzisiaj bardzo żałuje. Kiedy rozmawiałem z bratem mojego ojca o pracy iluzjonisty mówił, że nie jest to prosta praca. Przede wszystkim z tym trzeba się urodzić, oczywiście liczy się również ciężka praca i zaangażowanie, ale trzeba umieć porwać tłumy ludzi, aby wszyscy obecni skupili się na Tobie.

Pokaz iluzji wymaga dużej charyzmy i przywódczych cech, aby wszyscy Cię słuchali i byli w Ciebie zapatrzeni. Trzeba umieć zrobić dobre show z udziałem publiczności.

Artykuł napisany dzięki http://www.panzabek.pl