Deski snowboardowe dla początkujących

Początkujący entuzjaści snowboardu często zaopatrywali się w deski przeznaczone do jazdy wyczynowej, wymagające opanowania stylu jazdy i wymuszające bardzo konkretne manewry. Nie były one zbyt wygodne podczas jazdy rekreacyjnej po łatwych, często uczęszczanych stokach, dlatego zazwyczaj bardzo szybko wymieniane były na modele bardziej podstawowe.

Dobre deski dla początkujących snowboardzistów

deska snowboardowaNie wszystkie proste deski były jednak rekomendowane początkującym entuzjastom snowboardu, gdyż niektóre należały do raczej przeciętnych pod względem jakości i wytrzymałości, bardzo szybko ulegając uszkodzeniom. Zwłaszcza modele drewniane bez okantowania były odradzane młodym kolegom, gdyż były najbardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, i wymagały wymiany ledwie po sezonie. Znacznie częściej polecana była prosta, aczkolwiek bardzo uznana, deska snowboardowa wzorowana na modelu wyczynowym, choć przeznaczona do jazdy rekreacyjnej. Była to deska o prostym profilu oraz bardzo wysokiej elastyczności, o powierzchni z tworzywa sztucznego i rdzeniu z włókna węglowego. Deska ta była doskonała do ćwiczeń stylu jazdy, gdyż jej elastyczność umożliwiała wykonywanie najbardziej agresywnych manewrów oraz ewolucji bez obaw o uszkodzenie czy przeciążenie powierzchni. Mocne tworzywo nie było natomiast tak delikatne jak drewno, i nawet po kolizji z przeszkodami szansa na uszkodzenie deski była dość niewielka.

W przeciwieństwie do większości desek przeznaczonych dla amatorów, model ten umożliwiał zmianę zapięć i wiązań na bardziej zaawansowane odmiany, jak również pozwalał na łatwą wymianę okantowania po nadmiernym zużyciu. Jako iż był to model stosunkowo tani, instruktorzy często polecali go na kursach snowboardowych, czasem nawet używając go podczas jazdy.