Dlaczego szukałam pomocy w kancelarii adwokackiej?

Kilka lat temu zmarła moja ciocia i otrzymałam po niej mieszkanie. Spisała testament, więc wszystko było uregulowane prawnie. W między czasie wyremontowałam dwupokojowe mieszkanie i postanowiłam je wynajmować. Niespodziewanie nasza dalsza rodzina zainteresowała się tym lokalem i rozpoczęły się problemy.

Poszukiwanie kancelarii adwokackiej

kancelaria adwokacka w LegnicyJako że nie jestem osobą, która śledzi dział prawny na bieżąco ani zbytnio nie orientuje się w przepisach. W związku z tym kancelaria adwokacka w Legnicy była mi potrzebna praktycznie od razu. Potrzebowałam pomocy, dlatego zgłosiłam się do kompetentnej osoby, która będzie wiedziała, co robić. Osobiście uważam, że nie każdy musi przecież znać się na wszystkich dziedzinach, dlatego skoro nie orientowałam się, jak rozwiązać tą sytuację prawnie, zgłosiłam się do prawnika. Adwokat cierpliwie wysłuchał mojej historii, później zadał kilka dodatkowych pytań, aby rozeznać się bardziej w temacie i dopiero wtedy pokierował mną. Cieszyłam się, że prawnik udzielił mi porady prawnej, ponieważ dzięki temu nie denerwowałam się już sprawą majątkową tak bardzo. Utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że warto posłuchać kogoś mądrzejszego od siebie. Adwokat na bieżąco śledzi zmiany w prawie, w którym się specjalizuje, więc bez problemu jest w stanie odpowiedzieć na nasze wątpliwości, pytania, czy nawet przygotowuje pisma, jeśli tylko tego potrzebujemy. Opowiedziałam o tym swojej przyjaciółce, która uważała, że chodzenie do kancelarii prawniczych to tylko strata czasu. Wysłuchała mnie i stwierdziła, że myliła się. Następnego dnia też się umówiła na spotkanie z prawnikiem, ponieważ potrzebowała porady prawnej.

Adwokaci mają konkretne specjalizacje i w zależności od tego, czego dotyczy sprawa, najlepiej umówić się właśnie z takim prawnikiem. Jeśli chodzi o dzieci to warto wybrać prawnika o specjalizacji prawo rodzinne. W przypadku spraw karnych, taką właśnie specjalność. Lepiej zrobić to od razu, niż później niepotrzebnie tracić czas.