Dobra izolacja dachu jako podstawa budowy

Zaizolowanie dachu gwarantuje nie tylko jego nieprzepuszczalność a także wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej. Folię służącą do wstępnego krycia i izolacji kładzie się już odpowiednimi zszywkami do krokwi. Sposób izolacji jest długim i rozbudowanym procesem. To podstawa stworzenia konstrukcji, która będzie skutecznie ograniczała koszty właścicieli budynku.

Sposoby izolowania dachu

folia na dachSposoby projektowania dachu jest zawsze bardzo indywidywidualną sprawą jednak izolacja dachu zazwyczaj przebiega podobnie, a podstawą jest zapoznanie się z rodzajami folii. Folia na dach powinna zawsze odpowiadać potrzebom konstrukcji dachu. Przy wyborze folii dachowej kierujemy się ich przeznaczeniem, jakością i wytrzymałością. j Pamiętać należy, że od zaizolowania dachu zależy ochrona przed wilgocią w budynku. Prawdą jest, że rodzaj folii ma ogromne znaczenie dla trwałości dachu i całego budynku. Ma także wyjątkowy wpływ na parametry cieplne budynku. Dobór odpowiedniej folii zostawić należy kierownikowi budowy, przy czym budowa nowego budynku daje szersze możliwości, w domu remontowanym folie dostosowuje się do istniejących warunków. Dopiero przy bardzo szczegółowej analizie okazuje się, że na wybór folii wpływa wiele innych czynników, między innymi to warunki zewnętrzne takie jak temperatura, nasłonecznienie, wiatr, oraz przeliczenie przewidywanych strat ciepła przez płaszczyznę dachową. Podstawowymi elementami i informacjami przy wyborze folii będą jej cechy użytkowe i przeznaczenie pomieszczeń na poddaszu.

Zabezpieczenie solidne domu to warunek zadowolenia z zamieszkania w nowopowstałym budynku. Pomieszczenia usytuowane na poddaszu często pełnią ważną rolę w konstrukcji domu i wliczane są do powierzchni mieszkalnej. Często na poddaszu tworzone są ciekawe pokoje, ze spadzistą formą ścian i oknami dachowymi. Tym ważniejsza jest izolacja obejmująca powierzchnię dachową.