Dobra lampa rowerowa

Żeby być bezpiecznym na rowerze, trzeba zadbać o właściwie dobrany osprzęt. Mówimy tu zwłaszcza o lampach rowerowych, które musimy zainstalować ze względu na przepisy ruchu drogowego. Dobrze dobrane lampy rowerowe są nie tylko praktyczne, ale również nowoczesne. 

Ekonomiczne lampy rowerowe 

ekonomiczna lampa rowerowa ledMamy do wyboru setki lamp rowerowych, jednak zdecydowanie najpopularniejsze są ledowe. Są one nie tylko mocniejsze od standardowego oświetlenia, ale również dłużej działają. Bowiem ledowe lampy są bardzo ekonomicznym źródłem światła i zużywają bardzo małą ilość energii. Ich żywotność jest kilkukrotnie większa od lamp standardowych. Ledowe lampy rowerowe są droższe, ale są to niewielkie różnice. Zwłaszcza, ze w perspektywie czasu, zakup lamp ledowych nam się zwróci. Najbardziej opłacalny jest zakup kompletu lamp, czyli przedniej i tylnej. Wtedy finalna cena zakupu będzie niższa o kilkanaście procent, niż w przypadku, gdybyśmy kupowali je osobno. Ledowe lampy dają mocniejsze światło, a jego wiązka jest dłuższa i bardziej skoncentrowana. Oznacza to, że lampa ledowa daje nam znacznie większe pole widzenia i rozświetla drogę bardziej efektywnie. Ekonomiczna lampa rowerowa led jest dostępna niemal we wszystkich sklepach rowerowych. Zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Jednak jeśli chcemy mieć większy wybór, to sklep internetowy będzie strzałem w dziesiątkę. Gdybyśmy potrzebowali doradztwa lub nie byli pewni jakiejś kwestii możemy skontaktować się z wybranym sklepem telefonicznie. 

Oświetlenie rowerowe jest niezwykle istotne. Bowiem jazda po zmroku zawsze niesie ze sobą nieco większe ryzyko. Nie warto oszczędzać na lampach i kupować pierwsze-lepsze na bazarach, czy targowiskach. Lepiej dołożyć nieco pieniędzy i zakupić solidny osprzęt.