Dobre materace dla psów

Jeżeli decydujemy się na posiadanie psa w mieszkaniu, to musimy się liczyć z nowymi obowiązkami. Psa do wielu rzeczy trzeba przyzwyczaić, lub nauczyć. Nasz czworonożny pupil musi wiedzieć gdzie jest jego miejsce do spania i jedzenia.

Z czego są zrobione materace dla psów?

materac dla psaKażdy pies, który mieszka z ludźmi w domu, musi się nauczyć pewnych zasad. Trzeba mu wyznaczyć miejsce do spania, jedzenia i nauczyć załatwiania swoich potrzeb. Psy tak samo jak każde inne domowe zwierze, lubią spać na miękkim i wygodnym miejscu, a najlepiej kiedy znajduje się ono blisko jego właściciela. Materac dla psa jest miejscem do spania i odpoczynku. Możemy go kupić w sklepie zoologicznym, lub zrobić ze starego, nieużywanego materaca. Legowisko złożone z kilku koców nie zdaje egzaminu, bo pies je będzie ciągle rozgrzebywał. Materace są najczęściej wykonane z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do kształtu ciała psa, a po zmianie ułożenia, powraca do swojej poprzedniej formy. Posiadają podwyższone brzegi, w które pies może się wtulić, ale też zabezpieczają naszego pupila przed wypadnięciem z niego. Najczęściej spotykane są legowiska w kształcie owalnym, okrągłym i prostokątnym. W kwestii rozmiarów, dostaniemy modele dla małych, średnich i dużych psów. Każdy materac jest pokryty specjalnym pokrowcem z materiału antystatycznego, przez co nie przyczepiają się do niego włoski psa. Taki materac można postawić w domu, lub w budzie, a kiedy jest ciepło, to także pod gołym niebem. Cena legowiska zależy do jego wielkości.

Materace dla małych psów nie zabierają wiele miejsca i można je położyć na kanapie, czy parapecie. Duże psy potrzebują sporo przestrzeni, dlatego dla nich są przeznaczone materace w rozmiarze XXL. Najtańszy materac kosztuje około stu złotych.