Drewniane zabawki, jak wózki dla lalek znowu w sklepach

 

Najlepsze zabawki są wykonane z drewna. Jeszcze dziesięć lat temu swoją ewolucję przeżywał plastik. Zabawki plastikowe były bardziej kolorowe, miały ciekawsze kształty i to pozwoliło im zrewolucjonizować rynek zabawkarski. Mama zawsze powtarzała i narzekała na ich jakość, bo było to wykonanie taśmowe i mało precyzyjne.

Wózki dla lalek i konie na biegunach

wózek dla lalek drewnianyOpowiadała nam wielokrotnie o zabawkach, które dostawała z Niemiec od ciotki albo tych, które wyrzeźbił jej i rodzeństwu ojciec, mój dziadek. Były one bardziej trwałe i przechodziły z jednego dziecka na drugie. Najlepiej wspomina wózek dla lalek drewniany, którym potrafiła bawić się całymi dniami. Woziła w nim lalki, ubrane w fantastyczne sukienki, które uszyła jej mama albo starsze siostry. Była tak nim zachwycona, że chwaliła się koleżankom, co za cudo wyrzeźbił jej tata i jaki jest uzdolniony. Nic dziwnego, że kręciła nosem na plastikowe zabawki. Jej ulubiony wózek dla lalek przywiozła z czasem do domu i po czasie muszę przyznać, że nie dziwi mnie jej fascynacja tą zabawką. Na całe szczęście drewno powraca do handlu i przemysłu zabawkarskiego. Coraz częściej można kupić nawet w marketach zabawki z drewna. Są one wprawdzie droższe, ale lepiej i solidniej wykonane. Nie są wprawdzie aż tak kolorowe, ale stosuje się coraz to lepsze naklejki, aby nieco ubarwić ich wygląd. Drewno pozostaje w swoim naturalnym kolorze, aby w żaden sposób nie barwiło i uczulało naszego pociechy.

Niezmiernie cieszę się, że do łask powróciło drewno. Moje dzieci mogą cieszyć się wózkami dla lalek oraz koniami na biegunach, które wykonane są solidnie i precyzyjnie. Babcia, moja mama, również czerpie większą satysfakcję z kupowanie drewnianych zabawek. Zachwyca się ich wyglądem i powraca pamięcią do swoich czasów dzieciństwa.