Fachowe sprzątanie i mycie nagrobków

Na rynku usługowym Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego w ostatnich latach pojawiła się nowość, przeznaczona przede wszystkim dla osób, które nie mają dość czasu lub odpowiedniej wiedzy i środków, by prawidłowo zadbać o groby swoich najbliższych.

Toruńskie nagrobki trzeba pielęgnować

nagrobkiNiewłaściwa, nieregularna pielęgnacja, zastosowanie złych czy agresywnie działających środków, szorowanie ostrą ściereczką – to najczęstsze błędy, jakie popełnia się, gdy samodzielnie myje się i pielęgnuje nagrobki toruń. Na szczęście teraz można opłacić firmę, która zrobi to za nas i zadba o to, by nasze nagrobki granitowe wyglądały zawsze bardzo dobrze. Nie tylko je wyczyszczą, ale też mogą zadbać o usunięcie lub przynajmniej zamaskowanie drobnych rys na powierzchni nagrobnej płyty. Z roku na rok jest to coraz tańsza usługa, dlatego coraz więcej mieszkańców Torunia decyduje się z niej skorzystać. Nieco droższe od zadbania o granity, czyli na przykład o pomniki granitowe, jest zadbanie o piaskowiec, który jest bardziej wymagającym i kłopotliwym do pielęgnacji materiałem. Jednak profesjonaliści są w stanie odpowiednio o niego zadbać – mają potrzebną do tego wiedzę, właściwe środki oraz doświadczenie i na pewno zrobią to lepiej niż my sami, a nagrobek zostanie dokładnie umyty i wypastowany. Poza myciem, firmy oferują też uprzątnięcie bezpośredniego otoczenia nagrobka, zapalenie zniczy i położenie świeżych kwiatów.

Dodatkowo usuwają liście i śnieg, a także wyrzucają stare kwiaty i wypalone znicze. Niektórzy również obsadzają granitowe nagrobki i pomniki kwiatami i krzewami.