Filmowanie ślubów i Pierwszej Komunii Świętej

Kiedy moja córka była w drugiej klasie szkoły podstawowej, szła do Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkie dzieci były przygotowywane do tego wydarzenia w szkole, a poza tym miały jeszcze katechezę w kościele.

Filmowanie ślubów musi być przemyślane

filmowanie ślubówCieszyłam się, że zostały tak kompleksowo zaznajomione z tym, co się będzie działo w ich serduszkach. Trafiły na naprawdę dobrego opiekuna z Lublina. Wszystko dzięki temu poszło dobrze i dzieci naprawdę na miarę swojej ówczesnej wiedzy o świecie, miały świadomość, co się z nimi dzieje. Nie do końca jednak tą świadomość mieli rodzice, kiedy postanowili, jaki kamerzysta będzie uwieczniał najważniejsze chwile w życiu dzieci. Naprawdę, ja rozumiem kwestie finansowe i to, że nie każdego stać na dobry film. Mimo wszystko jednak sprawić trzeba, żeby filmowanie ślubów czy w tym przypadku komunii świętej odbyło się za takie pieniądze, żeby to się dało oglądać. Dzieci były w dużej mierze z biednych rodzin, ale przecież nie musiałyby kupować filmu po uroczystości. Przecież można było zrobić videofilmowanie, a następnie płyty CD nabyliby tylko ci, których na to stać. Reszta mogłaby sobie obejrzeć wydarzenie na pożyczonej płycie. Wydawało mi się to bardziej rozsądne niż podejście takie, dzięki któremu nikt nie będzie mógł obejrzeć profesjonalnego filmu. Filmowanie takich uroczystości jak śluby, wesela, komunie czy inne powinno być przemyślane.

Cieszyłam się  że przynajmniej dzieci dobrze przeżyły tę uroczystość i ważną chwilę w swoim życiu. Na pewno będą miały z tego pamiątkę na całe życie.