Gdzie stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w ortopedii. Jest to preparat pozyskiwany bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu z krwi pacjenta, dlatego nie powoduje żadnych alergii ani uczulenia.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe w Rzeszowie nOsocze bogatopłytkowe w Rzeszowieajczęściej wykorzystywane jest w zabiegach medycyny estetycznej do wykonywania zabiegów upiększających. Wiele kobiet jest zadowolona z efektów jego działania i dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się taką popularnością. Dodatkowo nie muszą się bać skutków ubocznych, ponieważ nie występują gdyż jest to preparat uzyskany z krwi pacjenta. Tuż przed wykonaniem zabiegu pobierana jest od niego krew w pozycji siedzącej lub leżącej jeśli pacjent jest bardziej wrażliwy. Dodatkowo nie musi on być na czczo. Następnie pobrany od niego materiał umieszczany jest w wirówce laboratoryjnej. Następnie osocze podawane jest pacjentowi w postaci iniekcji. W dzisiejszej medycynie estetycznej wiele zabiegów opiera się na zastosowaniu osocza, jest to między innymi wampirzy lifting, mezoterapia czy w leczeniu łysienia. Osocze bogatopłytkowe znalazło również zastosowanie w ortopedii oraz medycynie sportowej. Wstrzyknięte osocze stymuluje naprawę uszkodzonych ścięgien, więzadeł, mięśni, chrząstki lub kości. Dzięki temu pacjenci stosują mniej standardowych leków oraz szybciej odzyskujemy sprawność fizyczną. Osocze jest również pomocne w przypadku leczenia przeciążenia stawów.

Jak widać osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z inwazyjnych zabiegów, które często wiążą się z przykrymi skutkami ubocznymi. Jest to naturalny preparat, który jest przyjazny dla naszego organizmu.