Grzejniki elektryczne i ich rodzaje

Ogrzewanie elektryczne rośnie na popularności z uwagi na ogromną ilość swoich zalet przy jednoczesnej małej ilości wad. Przejrzyjmy zatem rynek tych urządzeń i sprawdźmy jaki grzejnik elektryczny najlepiej kupić. Jednymi z najpopularniejszych tego typu urządzeń są grzejniki elektryczne energooszczędne, nazywane także akumulacyjnymi.

Jakie w obecnych czasach mamy rodzaje grzejników elektrycznych?

grzejnikSą one popularne z uwagi na sposób w jaki działają. Pobierają one energię tylko w nocy, gdy prąd jest znacznie tańszy i kumulują w sobie tę pobraną energię, by oddawać nam ją w trakcie dnia. Kolejnym typem tych urządzeń są grzejniki dynamiczne. Mają one zainstalowane wentylatory dzięki którym ciepło z grzejnika rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu co gwarantuje utrzymanie stałej zaprogramowanej przez nas temperatury. Grzejniki konwektorowe to następny typ grzejników elektrycznych. Jego minusem jest fakt, że pracują one tylko w jednostrefowej taryfie poboru prądu dlatego sprawdzą się jedynie w domach, które są dobrze ocieplone i nie potrzebują dużej ilości docieplania wewnętrznym źródłem ciepła. Potrafią one natomiast niezwykle precyzyjnie regulować temperaturę w której mają pracować. Przedział wynosi od 5 do 35 stopni Celsjusza. Jego zaletami są niskie koszty zakupy i łatwość montażu oraz czyszczenia. Posiadają także tryb pracy nocnej podczas której działają z mniejszą mocą dzięki czemu oszczędzają energię. Kolejnym typem są grzejniki promiennikowe. Metoda ich działania jest podobna jak przy grzejnikach konwektorowych jednak służą one bardziej do ogrzewania konkretnych celów znajdujących się blisko tych grzejników poprzez promieniowanie cieplne. Mogą się świetnie sprawdzić np. do rozmrażania samochodu zimą. Jego działanie można porównać do nieco większe farelki. Wymienione wyżej typy grzejników są najpopularniejsze i najlepiej dostępne. Jak nie trudno się dziwić, konsumenci najchętniej sięgają po urządzenia akumulacyjne, gdyż jeśli chcemy ogrzewać dom tylko przy użyciu ogrzewania elektrycznego, to właśnie Grzejniki elektryczne energooszczędne będą jedynym słusznym wyborem.

Pozostałe typy możemy dobrać w zależności do naszych potrzeb, a te jak wiadomo każdy ma inne, Mniej lub więcej się różnią.