Gustowne rajstopy przeciwżylakowe

Od lat nieinwazyjną metodą stanowiącą profilaktykę oraz leczenie zachowawcze w sytuacji wystąpienia żylaków jest kompresjoterapia za pomocą różnorakich produktów medycznych, między innymi rajstop przeciwżylakowych, które kosztują niewiele, a doskonale spełniają swoją rolę i zyskują coraz większą rzeszę nabywców.

Działanie rajstop przeciwżylakowych

rajstopy przeciwżylakoweNiczym nie różniące się w wyglądzie od zwykłych rajstop rajstopy przeciwżylakowe zapewniają odpowiednio kontrolowany ucisk kończyn dolnych, który zapewnia swobodny przepływ krwi od stóp w kierunku serca. A wszystko to za sprawą ciśnienia śródtkankowego hydrostatycznego. Największy ucisk zlokalizowany jest w  okolicy stóp i kostek, a w kierunku pachwin zostaje odpowiednio zmniejszony. Dzięki temu krew może swobodnie płynąć, a my nie odczuwamy przykrych dolegliwości somatycznych takich jak uczucie ciężkich zmęczonych nóg. Ponadto eliminujemy powstałe obrzęki. Przed zastosowaniem produktów uciskowych należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, a mianowicie chirurgiem naczyniowym, który wytłumaczy nam na czym polega działanie rajstop, jak powinnyśmy je stosować, jak długo oraz jakie powinny być pożądane efekty terapii. Rajstopy należy zakładać w godzinach rannych w pozycji leżącej bądź siedzącej przed wstaniem z łóżka, kiedy to żyły nie są jeszcze nadmiernie wypełnione krwią. Jest to konieczne, aby kompresjoterapia była skuteczna.

Bez wątpienia żylaki, które są niczym innym jak pogrubieniem i skręceniem ścian żył utrudniającym swobodny przepływ krwi wymagają skutecznego leczenia. Takim leczeniem jest kompresjoterapia przy użyciu rajstop przeciwżylakowych. Są to produkty powszechnie dostępne w aptekach oraz sklepach medycznych. Nie kosztują dużo, a doskonale spełniają swoją rolę.