Henny do włosów

W ostatnich latach do pielęgnacji wkroczyła natura. Stosujemy coraz więcej kosmetyków naturalnych, zdając sobie sprawę z tego, że to właśnie one mają najlepszy wpływ na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. W internecie możemy natknąć się na wiele blogów o tematyce pielęgnacji naturalnej, a wśród nich z pewnością odnajdziemy wpis o hennie do włosów.

Henna do koloryzacji włosów

henny khadiJeszcze kilka lat temu niezwykłą popularnością cieszyły się blogi “włosomaniaczek”. To one szerzyły wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji włosów i sugerowały, że drogeryjne produkty nie są dobrym wyborem a wręcz doprowadzają nasze włosy do złej kondycji. Również zwykłym farbom zostały wytknięte minusy. Kobiety przykładające uwagę do pielęgnacji włosów zaproponowały dla nich alternatywę, którą stały się henny khadi i odmieniły włosy nie jednej polki. Jest to nic innego jak barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Ze względu na swoje roślinne pochodzenie nie jest w żaden sposób inwazyjna dla włosów. Sproszkowany barwnik rozpuszczamy w wodzie z dodatkiem zakwaszacza, którym może być sok z cytryny. Aby chronić włosy przed wysuszeniem, które wywołują właśnie produkty roślinne warto dodać do mieszanki odrobinę miodu bądź odżywki nawilżającej. Po nałożeniu na włosy trzymamy do kilku godzin, znacznie dłużej niż w przypadku zwykłych farb. Kolor jaki uzyskamy po nałożeniu henny to rudy, wynika to z naturalnych właściwości barwnika. Jeśli jednak interesuje nas inny kolor warto poszukać, jakie są dostępne na rynku.

Henna sprawia, że włosy nie tylko zostaną zafarbowane. Jej podstawową zaletą są właściwości pielęgnacyjne. To dzięki niej możemy znacząco pogrubić włosy jeśli mamy z tym problem, henna bowiem tworzy na naszych włosach film, a przy regularnym stosowaniu stale powiększamy jego grubość. Stanowi również dodatkową ochronę przed uszkodzeniami, dzięki czemu będziemy mogły zapuścić zdrowe, długie włosy.