Hosting e-sklepu, a personalizacja

Co jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie e-sklepu na dynamicznym rynku e-commerce? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza, że musimy brać pod uwagę nie tylko początkujących graczy, ale też grube ryby, utrzymujące się na rynku od lat.

Warto spersonalizować hosting pod nasz sklep

sklepy internetowe presta shopSklep internetowy to specyficzna forma biznesu i często sukces zależeć będzie od czynników na pozór drugorzędnych. Usługodawcy dostarczający technologie obsługi sklepów internetowych, na przykład Prestashop, są tego w pełni świadomi, dlatego udostępniają swoje systemy w postaci open source. Jest to atrakcyjna oferta, bo każdy odrobinę zorientowany właściciel e-sklepu będzie wiedział, że sklepy internetowe presta shop są łatwe w modyfikacji i można je dostosować do własnych potrzeb. Także sklepy internetowe Magento – kolejnego znanego hostera – uwzględniają potrzeby personalizacji swoich klientów. Magento zatem jest naturalnym konkurentem Presty, jednak obie firmy dobrze radzą sobie na wymgającym rynku, między innymi również dlatego, że większość ich rozwiązań jest dostępnych za darmo. Można oczywiście zapłacić za szablon sklepu, a tych dostępnych są tysiące. W związku z tym, nawet korzystając z gotowych rozwiązań, przeciętny sklep internetowy może liczyć na niepowtarzalność layoutu swojej strony internetowej.

Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani zaprojektowaniem szablonu na własny użytek od podstaw, mamy taką możliwość. Wtedy mamy gwarancję na unikalność witryny, co może przyczynić się do sukcesu młodego sklepu, który dopiero buduje swoją markę.