Idealna lampa do rysowania

Dopóki nie wróciłam do rysowania moja dotychczasowa lampka nocna była dla mnie wystarczająca i wystarczała mi do swobodnego przemieszczania się po pokoju nocą lub do wieczornego czytania. Chcąc jednak rysować po zachodzie słońca i robić to w pełni komfortowo potrzebowałam czegoś znacznie lepszego, czyli porządnej lampki z możliwością regulacji.

Estetyczna i niedroga lampka

miedziana lampa biurkowaNie lubię korzystać z głównego światła, które mimo żarówek o ciepłej barwie nie daje takiego efektu, co lampka nocna. Zdecydowanie bardziej wolę, gdy wieczorem jest ciemniej w mieszkaniu, ponieważ wprowadza to moim zdaniem przytulniejszą atmosferę. Dlatego na co dzień korzystałam z lampki nocnej, która była wystarczająca, dopóki nie wróciłam do rysowania. Rysuje mi się najlepiej wieczorami, a moja dotychczasowa lampka była zbyt słaba do tego celu. Z kolei górne światło rzucało cienie na papier, co bardzo przeszkadzało. Przeszukując sklepy internetowe w poszukiwaniu nowego oświetlenia, które zda swój egzamin moim oczom ukazała się przepiękna miedziana lampa biurkowa której barwa wpadała w modny ostatnimi czasy odcień golden rose. Od razu mi się spodobała zważywszy nie tylko na swój odcień, ale również i regulację. Lampkę można było dopasować zarówno pod względem wysokości, jak i stopnia pochylenia, czy wyregulować kąt oświetlenia, co w przypadku wieczornego rysowania było wręcz zbawienne.

Zakupiona przeze mnie lampka okazała się rewelacyjna do rysowania, ale i nie tylko. Czasami chcąc coś sobie przerysować i ułatwić sprawę podświetlam bez problemu arkusze papieru od dołu, co ułatwia mi niesamowicie naukę rysowania trudniejszych elementów. Lampka jest zatem rewelacyjna i niezwykle pomocna. Regulacja jej kąta oświetlenia pozwala też łatwo odbić światło od białej ściany, które przyjemnie rozlewa się po pomieszczaniu.