Ile kosztuje fotel do gier?

 

Jeśli chcemy sprawić sobie fotel do gier z prawdziwego zdarzenia, najlepiej niech to będzie taki, który łączy w sobie nowoczesny design z funkcjonalnością. Czyli taki, który nie tylko dobrze wygląda, ale też dba o komfort naszego kręgosłupa oraz pleców. 

Ergonomiczne fotele gamingowe

ergonomiczny fotel do gierSiedzący tryb życia i pracy to dla naszego kręgosłupa katastrofa. Bowiem nasze plecy, jak i kręgosłup nie znoszą ucisków, napięć i przeciążeń. A w czasie długotrwałego siedzenia, dochodzi do nich niemal co chwilę. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiedni fotel gamingowy. Taki, który jest wykonany przy współpracy ze specjalistami z dziedziny ortopedii i fizjoterapii, ponieważ właśnie oni znają się na kręgosłupie i jego urazach najlepiej. Wiedzą też, które punkty należy podeprzeć i dlaczego. Ergonomiczny fotel do gier składa się z trzech, wyraźnie wyodrębnionych części. Mianowicie: siedziska, oparcia oraz zagłówka. Zarówno siedzisko, jak i oparcie nie powinny być zbyt sztywne i powinny nieco “odbijać” nasz ciężar. Wtedy mamy gwarancję, iż pianka użyta do produkcji jest wysokiej jakości i szybko nie ulegnie wgnieceniom. W przypadku oparcia, najważniejsze jest, by było odpowiednio wyprofilowane, a w miejscu odcinka lędźwiowego dobrze, gdy posiada specjalną “poduszkę”, która nie tylko masuje, ale dba też o optymalną krzywiznę kręgosłupa. Duże znaczenie ma też zagłówek. Dobrze jeśli jest on regulowany i posiada wypustki masujące. Natomiast jeśli ich nie posiada, to nasz kark może czasem poboleć.

Zakup profesjonalnego, ergonomicznego fotela do gier powinien być dla każdego gamera, priorytetem. To nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim troska o kondycję pleców i kręgosłupa, które nie tolerują siedzącego trybu życia. Jeśli nie posiadamy takiego fotela – najwyższy czas na zmianę.