Inwestycja w sufit napinany

 

Nowoczesne technologie budowlane zaczynają masowo wypierać tradycyjne sposoby wykończeniowe i remontowe wnętrz. Jednym z przykładów jest zastosowanie sufitów napinanych produkowanych z powłok PCV i poliestru. Dzięki możliwości szybkiego, czystego montażu oraz wyjątkowej trwałości i walorom estetycznym coraz więcej osób decyduje się na ten produkt występujący w różnych wersjach cenowych.

Opcje cenowe sufitu napinanego

koszt sufitów napinanychPrzeglądając strony internetowe producentów sufitów napinanych można zauważyć, że ceny za metr kwadratowy wahają się od 60 do 300 złotych w zależności od rodzaju powłoki. Producenci najczęściej na swoich stronach umieszczają kalkulator do samodzielnego wyliczenia ceny sufitu napinanego. Otrzymamy w ten sposób jednak cenę tylko przybliżoną. Dokładna wycena możliwa jest po dokładnym pomiarze pomieszczenia, w którym odbędzie się montaż. Czynnikami wpływającymi na koszt sufitów napinanych są: ilość kątów w suficie, liczba obrysów rur, ilość i rodzaj punktów świetlnych oraz wysokość, na której sufit zostanie rozpięty. Więcej zapłacimy za sufit rozpinany powyżej 5 metrów wysokości. Podstawowe różnice wpływające na cenę sufitu wynikają z rodzaju materiału, z którego wykonany jest sufit, stopnia skomplikowania budowy. Najtańsze są jednokolorowe sufity matowe z PCV, a najdroższe wielopowłokowe sufity w technice 3D wymagające wielu warstw i punktów oświetleniowych. Z wersjami sufitów napinanych dostępnymi na rynku można zapoznać się na stronach internetowych producentów.

Najistotniejszą rolę w kosztach jakie poniesiemy na sufit napinany jest stopień jego skomplikowania i rodzaj użytych materiałów. Jednak należy pamiętać, że większość firm jest gotowych na udzielenie rabatu przy powierzchniach sufitów przekraczających 20 metrów kwadratowych. Duża liczba podmiotów istniejących na rynku pozwala na swobodny wybór najlepszej oferty.