Jak działa podnośnik koszowy?

Urządzenia hydrauliczne działają dzięki działaniu zasad urządzeń hydraulicznych. Wszystko to opiera się na podstawowym prawach hydrostatyki i hydrodynamiki w połączeniu z właściwościami cieczy tj. oleje. Hydrauliczny układ zbudowany jest z wielu kanałów przewodów, które zakończone są tłokami.

Podnośnik koszowy – Heliodor

System zaworów steruje natomiast dopływ oleju pod ciśnieniem. Niezbędne do działania takiego układu mechanicznego jest jednostajne, wysokie ciśnienie, które zapewnia pompa hydrauliczna.
Pompa hydrauliczna musi charakteryzować się jednostajnym i stabilnym charakterem pracy. Pompa zamieniapodnośnik koszowy - Heliodor energię dostarczoną prze jednostkę napędową, zwykle silnik wysokoprężny lub benzynowy. Hydrauliczne pompy posiadają różną budowę, ale te nadające się do zasilania układu hydraulicznego ( takiego który jest stosowany w podnośnik koszowy, lub podestach ruchomych.
Wyróżniamy pompy: zębatkowe, łopatkowe, wielotłoczkowe.
Pompa ząbkowata-ciecz płynąca płynie okrężnie, dzieje się tak dzięki dwóm zębatkom. Natomiast w linii prostej przepływ cieczy jest zablokowany, dzieje się tak prze zachodzące na siebie zęby. Takie rozwiązanie ma wysoką sprawność, ponieważ posiada wysoką sprawność, jest niezawodne i trwałe.
Pompa łopatkowa, zasada działania polega na wymiataniu z komory ssawnej prze wirnik z przesuwanymi łopatkami i przemieszczany do komory tłoczonej. Budowa pompy jest delikatna, stosowana jest ona do tłoczenia gazów i samosmarujących cieczy. Mogą pełnić również funkcję sprężarki powietrza, pompy próżniowej, lub pompy cieczy. Natomiast każde z wcześniej wymienianych rozwiązań wymaga oddzielnych rozwiązań konstrukcyjnych.