Jak na wakacje to tylko do Pomiechówka

 

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Większość z nas wróciła już z światowych wojaży, jedni wybrali Chorwację inni greckie wyspy lub klasyczne polskie kurorty jak Łeba czy Zakopane. Co zaś z tymi którzy nie zażyli jeszcze wakacyjnego wypoczynku w tym sezonie?

Wakacje w kajaku – ciekawy pomysł na urlop

kajaki PomiechówekDla wszystkich niezdecydowanych, mam świetną propozycję, żeby oderwać się od przegęszczonych oklepanych od lat atrakcji i spróbować prawdziwego wypoczynku, w ciszy, na łonie natury. Okazuje się, że jest jeszcze kilka miejsc w Polsce naprawdę pięknych acz mocno niedocenionych, przez to nie “rozdeptanych” przez masy turystów. Jednym z takich miejsc jest malownicza wioska położona w województwie mazowieckim i zaledwie czterdzieści kilometrów od Warszawy. Spokojny wypoczynek przy grillu, długie leniwe spacery albo kajaki Pomiechówek oferuje tylko i aż to, a nawet więcej. Zwłaszcza ta ostatnia atrakcja, w ostatnim czasie odkrywana na nowo przez rodaków, warta jest polecenia. Ten punkt wypadowy pozwala na zorganizowanie jedno lub kilkudniowych spływów jedną z najpiękniejszych rzek Polski – Narwią. Ci bardziej wytrwali kajakarze mogą dać ponieść się nurtowi i kontynuować swoją wyprawę dalej Wisłą. Położona w samym centrum Pomiechówka wypożyczalnia sprzętu wodnego ma też swoją szkółkę kajakarską, pobyt tu jest też wspaniałą okazją, żeby pod okiem świetnych i wykwalifikowanych instruktorów oswoić się nieco z tym jakże interesującym sportem.

Watro docenić małe, ciche mieścinki w naszym kraju, atmosfera jest tam zupełnie inna od tej w wielkich kurortach. To tam można poczuć się naprawdę swojsko, a w dzisiejszym świecie mieszkańcy miast, żyjący w ciągłym stresie i pośpiechu, naprawdę tego potrzebują. Przekonajcie się sami jeszcze w tym sezonie!