Jak oszczędnie wykonać remont?

Większość ludzi jak myśli o remoncie to od razu negatywnie się nastawia. Co sobie wyobrażamy? Remonty to dla nas zazwyczaj duże koszta, spore utrudnienia w życiu, wielki bałagan, przeciągające się prace pochłaniające coraz to więcej materiałów i pieniędzy. Czy da się jakoś okiełznać ten obraz?

Moim zdaniem tak, choć oczywiście nie we wszystkich przypadkach. Koszty zawsze były, są i będą podczas robienia remontu, dlatego warto o wiele wcześniej planować remont danego pomieszczenia i być na bieżąco z wszelkimi promocjami w sklepach budowlanych,

http://www.marizdekor.pl
Źródło: http://www.marizdekor.pl

płytki do łazienki możemy kupić pół roku wcześniej jeśli będą w dobrej promocji, podobnie jest z innymi produktami. Koszty o dziwo możemy zmniejszyć jeśli naszym remontem zajmie się firma remontowa, owszem koszty jej zatrudnienia są spore ale nie musimy się martwić o ewentualne poprawki, a często firmy takie mają spore zniżki w sklepach zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych. Firma wykonująca usługi remontowe ma obowiązek posprzątać po remoncie, nie martwimy się więc wywozem gruzu, nie zajmujemy się sprzątaniem. Liczyć się trzeba, że często mieszkając w starszych budynkach podczas remontu wychodzą dodatkowe prace, których nie mieliśmy w planach, niektóre to tylko drobne prace, a niektóre pokazują, że musimy jeszcze sporo zrobić i dużo dopłacić aby mieszkać bezpiecznie i ładnie. Na pewnych sprawach nie powinniśmy oszczędzać, a jeśli np. tapetujemy ściany powinniśmy pomyśleć o wymianie starej instalacji elektrycznej, bo jeśli po pół roku zepsuje się to tapetowanie pójdzie na marne.