Jak szybko otrzymać kredyt?

Żyjemy w czasach w których nowoczesna technologia zdecydowanie nas wyprzedza. Na wyciągnięcie ręki mamy różne urządzenia, które ułatwiają nam robienie zakupów bez wychodzenia z domu, które pomagają kontaktować się z przyjaciółmi z drugiego końca świata i które sprzyjają zdobywaniu nowej wiedzy. Jeżeli chodzi o branżę finansową, to także chcemy być szybko i sprawnie obsłużeni. Od banków wymagamy minimum formalności i zawsze liczymy na jakiś tani kredyt.

Czy w każdej sytuacji można podpisać szybką i korzystną umowę kredytową?

kredytW większości przypadków tak właśnie się dzieje. Jeżeli na przykład chodzi o kredyt dla emeryta, to ten nie musi dostarczać bankowi ani żadnej instytucji pozabankowej góry dokumentów. Wystarczy ostatnia waloryzacja świadczenia i wyciąg z konta z trzy miesiące. Po dostarczeniu takich dokumentów firma analizuje naszą sytuację finansową i jeszcze tego samego dnia może nam wypłacić pieniądze. Jeżeli zaś chodzi o osoby pracujące, to papierów jest trochę więcej. Jeśli jednak przed wizytą w banku przygotujemy niezbędną dokumentację, to również uda nam się załatwić wszystkie formalności podczas jednej wizyty. Co zatem musimy mieć przy sobie. Jednym z wiarygodnych dokumentów będzie na przykład nasze roczne zeznanie podatkowe. Dokument PIT 11 oraz nasz dowód osobisty pozwoli na szybkie sprawdzenie naszej zdolności i umożliwi zaciągnięcie nawet dużego kredytu gotówkowego. Podobnie wygląda sytuacja z kredytami samochodowymi.

Jeżeli jednak interesuje nas kredyt konsolidacyjny, to musimy przygotować wszystkie posiadane umowy kredytowe. Bank dopiero po ich przeanalizowaniu da nam odpowiedź czy zgadza się na spłatę wszystkich zobowiązań i na konsolidację zadłużenia. Należy dodać, że warto wnioskować o taką umowę, bo można na niej sporo zaoszczędzić. Jeżeli zaś chodzi o mniejsze kredyty gotówkowe, to często wystarczy nam dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Na ich podstawie bank przyzna nam limit kredytowy i w tym samym momencie będziemy mogli podpisać umowę.