Jak urządzić pokój nastolatka?

Ostatnio wraz z mężem zdecydowaliśmy, że to już czas na zmianę mebli w pokoju naszej córki. W końcu 13 lat to już poważny wiek więc czas zrezygnować z dziecinnych mebli i kupić coś adekwatnego do dorastającego dziecka. Ilość zestawów mebli, jakie przejrzałam, jest naprawdę duża i nawet mi ciężko było zdecydować się na coś konkretnego. Dzisiaj postaram się wam napisać, czym kierowałam się przy wyborze i na co szczególnie zwracałam uwagę.

Najlepsze zestawy mebli dla nastolatków

meble młodzieżowe kompletKompletów mebli ukierunkowanych na młodzież wcale nie jest mniej niż tych dla dzieci. Szczerze mówiąc, byłam pewna, ze wybór będzie bardziej okrojony, a tymczasem bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Oczywiście większość zestawów jest wzorowana na nowoczesnym stylu, co mi bardzo odpowiadało. Znam upodobania mojej córki i wiem, że chciałaby właśnie takie meble młodzieżowe Komplet zawiera oczywiście łóżko, biurko, pojemne szafy, regały na książki, a także wiszące półki. To bardzo ważne elementy pokoju, które posłużą nie tylko zaspokajaniu podstawowych potrzeb, ale przede wszystkim nauce. Biurka mają naprawdę duże blaty, na których powinien zmieścić się laptop, pojemnik na przybory szkolne, lampka, a cała reszta wolnego miejsca posłuży do odrabiania lekcji. Najlepsze zestawy mebli dla nastolatków są wykonane z drewna, a ich fronty najczęściej cechują się dużym połyskiem. To fajne rozwiązanie, które zdecydowanie nadaje nowoczesności. Warto także pamiętać, że szafa powinna być przesuwna, a na jej przodzie musi znajdować się duże lustro – wydaje się to wręcz obowiązkowe dla dorastającej nastolatki, która chce dbać o swój wygląd. Co do kolorów, to najczęściej spotykałam się z meblami w pastelowych odcieniach i na takie też się zdecydowałam. W połączeniu z jasnym kolorem ścian wygląda to bardzo atrakcyjnie, spokojnie i sprawia, że wnętrze wydaje się bezpieczne. Poza zestawem mebli zdecydowałam się także na pasujące do nich dodatki, ładne obrazy na ścianę i na miękki dywan znajdujący się na środku pokoju.

Każdy z nas staje kiedyś przed zadaniem polegającym na wymianie mebli z dziecięcych na młodzieżowe. Jest to dość trudne wyzwanie, które wymaga od nas nie tylko nowoczesnego podejścia, ale także wiedzy dotyczącej upodobań naszego dziecka. Zdecydowanie polecam wam modne meble z połyskiem, które wyglądają bardzo dobrze i z pewnością spodobają się nastolatkowi.