Jak wybrać firanki do salonu?

Każdy pragnie tego, aby jego salon prezentował się pięknie. Warto więc pomyśleć o dekoracji okien i w tym celu zakupić odpowiednie firanki. Dobór firanek do salonu zależy głównie od tego, jaką funkcję mają pełnić. Wiele osób decyduję się na to, aby firanka osłaniała szybę przed promieniami słonecznymi, a także chroniła lokatorów przed spojrzeniami z zewnątrz.

Popularne firanki we wzory

firanki sklepKiedy posiadamy przestronne wnętrze to możemy zdecydować się na firanki we wzory. Jasne kolory firanek świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Pastele to obecnie najbardziej popularny kolor na firanki sklep oferuje nam również możliwości wyboru firanek bardzo mocnych odcieniach. Firanki, które wykonane są z gęstych tkanin bardzo często połączone są razem z zasłonami w oknie i służą nie tylko do tego, aby dekorować wnętrze, ale również, żeby chronić lokatorów przed promieniami słonecznymi. Do salonów, które wychodzą na północ warto zastosować delikatnie organtyny, które przepuszczają więcej światła do naszego salonu. Jeżeli posiadamy słabo oświetlony salon, to możemy zdecydować się na firanki, które są ukośne albo posiadają gotowe zestawy z tkaninami upiętymi po bokach. Dobra firanka, która będzie idealnie dopasowana będzie również stanowiła tło dla aranżacji pomieszczenia. W ten sposób będziemy mogli nasze są one również optycznie powiększyć i warto wtedy wybrać jasne tkaniny firany, które będą rozświetlać wnętrze. W dużych salonach świetnie sprawdzają się również mocne kolory firanek z różnymi wzorami.

Jaką długość firanki wybrać? W dużych i przestronnych pomieszczeniach, które są dodatkowo dobrze oświetlone, najlepiej będą prezentować się firany długie. Bardzo długie firany będziemy mogli również połączyć je z ciężkimi zasłonami albo nowoczesnymi roletami. W małych pomieszczeniach albo w małej kuchni, możemy zastosować firanki, które będą sięgały zaledwie do parapetu.