Jak zabezpieczyć fundamenty przed wodą gruntową?

W każdym budynku niezależnie od tego jakie będzie w przyszłości jego przeznaczenia powinna zostać wykonana hydroizolacja. Jej zadaniem jest zabezpieczenie naszych fundamentów przed wsiąkaniem w nie wody gruntowej, która może doprowadzić nawet do zawalenia się budynku.

Hydroizolacja – prawidłowe zabezpieczenie fundamentów

hydroizolacja fundamentówW zależności od terenu na jakim zamierzamy wybudować dom, budynek gospodarczy czy też garaż powinniśmy dopasować odpowiedni rodzaj izolacji fundamentów. Otóż rodzaje hydroizolacji dzielą się na dwa rodzaje, lekką oraz średnią. Rodzaj powinien zostać dopasowany do poziomu wód gruntowych na danym terenie. Jednak, aby mieć pewność, że wykonana hydroizolacja zapewni nam ochronę przed wilgocią powinna zostać wykonana z odpowiednio dobranych materiałów  przez doświadczonych fachowców. Dlatego też wybierając firmę warto zwracać uwagę na to, komu zamierzamy zlecić to zadanie. Wybór materiałów, z których zostanie wykonana hydroizolacja fundamentów jest również bardzo ważna, ponieważ źle dobrany preparat czy materiał nie zabezpieczy odpowiednio naszych fundamentów przed wodą gruntową i w bardzo krótkim czasie na ścianach pojawi się wilgoć a następnie pleśń, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Kiedy na ścianach pojawi się już wilgoć to żadne preparaty zwalczające nam nie pomogą, ponieważ najpierw trzeba dotrzeć do źródła problemu i naprawić uszkodzoną izolację. Jeśli szybko nie zareagujemy na ten problem może się okazać, że ścian nie da się już uratować a my będziemy musieli się wyprowadzić.

Poza tym nie warto oszczędzać pieniędzy na materiałach czy pracownikach bo to jest inwestycja na długie lata a źle wykonana sprawi, że poniesiemy dużo wyższe koszty związane z naprawą szkód wyrządzonych przez wodę gruntową, która wsiąka do fundamentów i wędruje w wyższe partie budynku.