Jaki napęd do bramy garażowej?

Bramy garażowe dzielą się na roletowe, uchylne, segmentowe lub rozwieralne. Najbardziej popularne są bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem. Komfort użytkowania bramy w dużej mierze zależy od automatyki oraz jej wielkości.

Bramy garażowe Bielsko-Biała

Napędy do bram to urządzenia podwieszane pod sufitem garażu, które można kupić w komplecie z bramy garażowe Bielsko-Biała albo odłożyć ich zakup na później. Powinny być odpowiednio dopasowane, oczywiście ich funkcje nie muszą ograniczać się do zamykania i otwierania bramy, dodatkowo można wzbogacić je o akcesoria zwiększające bezpieczeństwo, które będą dużym wyzwaniem dla włamywaczy. Decydując się za zakup napędu do bramy, trzeba zwrócić uwagę na jej siłę pchania i ciągnięcia. Najsłabsze bramy osiągają około 400N, a najmocniejsze, które zazwyczaj stosuje się w przypadku dużych i masywnych konstrukcji, osiągają do 1200N. Istotna będzie także prędkość przesuwu bramy, bramy garażowe Bielsko-Białaktóra zazwyczaj wynosi 12cm/s. Dobrej jakości napęd powinien posiadać możliwość regulacji siły. Podczas montażu fachowcy zazwyczaj ustawiają ją na najwyższy poziom, przez co brama otwiera się szybko i dużo szybciej się zużywa. Jeżeli zależy nam, żeby praca napędu była płynna i cicha, trzeba wybierać konstrukcje z paskiem zębatym. Gdy decydujemy się za zakup tradycyjnego napędu z szyną, warto upewnić się, jaka będzie jej całkowita długość oraz ile będzie potrzeba wolnej przestrzeni pod sufitem. Może zdarzyć się taka sytuacja, że nadproże będzie za niskie, montaż bramy może okazać się również niemożliwy, jeżeli na suficie znajdują się belki lub rury.
Bramy segmentowo-przemysłowe mogą mieć napęd sterowany za pomocą pilota albo drogą radiową. Jeżeli zdecydowaliśmy się na napęd radiowy, upewnijmy się czy działa na odpowiedniej częstotliwości. W innym wypadku odbiornik może odbierać inne sygnały na przykład z CB radia i będzie otwierać bramę w różnych, niespodziewanych sytuacjach, co będzie dużym problemem, szczególnie jeżeli w garażu poza samochodem trzymamy dużo innych, cenny przedmiotów typu sprzęt sportowy albo narzędzia.