Jakie pomieszczenia musi zawierać przedszkole?

Przedszkole to jeden z pomysłów na biznes dla osoby, która ukończyła studia pedagogiczne. Jest to dobra opcja między innymi ze względu na to,że tych placówek wciąż brakuje, a zapotrzebowanie na miejsca jest wciąż wysokie. Założenie biznesu w postaci przedszkola nie jest jednak takie proste. Wymaga sporych inwestycji. Przede wszystkim należałoby znaleźć lokal, który spełniałby wymagania, które są jasno sprecyzowane. Najprawdopodobniej lokal trzeba będzie również przebudować, by znalazły się w nim konieczne pomieszczenia. Co to oznacza dokładnie?

Budowa przedszkola – co jest konieczne, a z czego można zrezygnować?

przedszkole bydgoszczPrzede wszystkim budynek powinien być dostatecznie duży, aby pomieścić kilka grup dzieci w różnym wieku. Głównymi jego pomieszczeniami, będą duże sale, w których będzie się odbywała opieka nad dziećmi oraz ich edukacja. Sale muszą mieć optymalne wymiary, by umożliwiały zabawy ruchowe, leżakowanie czy jedzenie śniadań przynajmniej kilkunastu maluchom. Do sal muszą przylegać dostosowane do potrzeb przedszkolaków łazienki. Oczywiście w placówce musi być kuchnia, w której będą przygotowywane posiłki. Kolejne pomieszczenie będzie gabinetem dyrektora i pokojem nauczycielskim. Czasami te dwa miejsca są od siebie oddzielone. Potrzeba również miejsca na pomieszczenia gospodarcze. Sporo miejsca będziemy potrzebować na zbudowanie szatni i wyodrębnienie sali na zajęcia dodatkowe, takie jak ćwiczenia korekcyjne czy rytmikę.

Oczywiście to tylko ogólny plan. Szczegóły można poznać dzięki stronom władz oświatowych lub udając się osobiście do ich placówek, gdzie można dowiedzieć się o normach jakie obowiązują zarówno podczas procesu budowy, jak i już w trakcie działania placówki.

Wpis powstał w ramach współpracy z: Przedszkole Bydgoszcz