Kancelaria notarialna- co wykonuje

Jeśli mamy jakiś problem natury prawnej, finansowej, czy gospodarczej to często nie wiemy do kogo moglibyśmy się zwrócić w tej kwestii. Czy musimy poszukać prawnika specjalizującego się w sprawach gospodarczych i biznesowych?

Jakimi pracami zajmuje się kancelaria notarialna?

kancelaria notarialnaCzy wystarczy nam radca prawny? A może zwykły notariusz rozwiąże nasz problem? Na pewno ten ostatni jest nam pomóc w wielu sprawach. Po prostu nie wszyscy do końca wiemy czym zajmuje się taka kancelaria notarialna w Warszawie. Sporządzanie aktów notarialnych sugeruje nam nazwa, ale z czym jeszcze poradzi sobie fachowy notariusz? Na pewno możemy takiej osobie powierzyć różnego rodzaju umowy i dokumenty. Notariusz przygotuje dla nas wzór do testamentu, potwierdzi autentyczność dokumentów, sporządzi różnego rodzaju umowy, akta, dokumenty dotyczące nas samych, naszej rodziny, naszych nieruchomości i innych posiadanych przedmiotów, czy też spisze protokoły walnych zgromadzeń inwestorów spółki. Kancelaria notarialna zajmuje się także przechowywaniem papierów wartościowych i dokumentów, może doręczać oświadczenia i protokoły, czy przygotowywać odpisy i wypisy dokumentów. Notariusz jest nam na pewno niezbędny jeśli prowadzimy spółkę, lub inna firmę i w związku z tym często będziemy potrzebowali różnych umów, sporządzanych przez notariusza. Nie można zapominać o fakcie, iż notariusz to osoba zaufania publicznego, zatem jest on urzędnikiem państwowym.

Powinien wszystkie powierzone mu zadania wykonywać profesjonalnie, fachowo i jak najlepiej, zgodnie z obowiązującym prawem. W przeciwnym razie można go pociągnąć do odpowiedzialności prawnej.