Kasa fiskalna-Wrocław a drukarka fiskalna

Masz sklep detaliczny? Twój obrót przekroczył dwadzieścia tysięcy? Musisz kopic kasę a nie wiesz jaka? To może zacznijmy czym jest kasa fiskalna? To specyficzny sprzęt pomocny w prowadzeniu sprzedaży detalicznej. To znaczy po prostu do drukowania paragonów klientowi.

Kasa fiskalna-Wrocław funkcjonalna

 

Kasa fiskalna-WrocławNajważniejsze jest to, że do obsługi kasy nie musimy zatrudniać kogoś specjalnie, tylko wystarczy nam sprzedawca. Jest to przeznaczone dla małych przedsiębiorstw, ale też może być wykorzystane w dużych przedsiębiorcach. Żeby obsłużyć klienta to ktoś musi przy tej kasie być i fizycznie ją obsłużyć. Czy jest to mała kasa fiskalna-Wrocław czy monitor dotykowy inaczej terminal kasowy, to nie ma możliwości zdalnego obsłużenia i wydrukowania paragonu. Za to drukarka fiskalna odwrotnie. Jest możliwość operowania nią z poziomu programu. Do obydwóch jest potrzebna niestety fiskalizacja. Co to takiego? To po prostu uruchomienie modułu fiskalnego i pamięci drukarki. Po pierwsze to musisz sprawdzić jakim sposobem są zapisywane kopie paragonów. No i oczywiście to już zależy od Twoich preferencji czy wolisz aby kopia była zapisana elektronicznie czy na papierze. Drugą ważną rzeczą jest jaką ilość paragonów możemy zaprogramować oraz jakie obciążenie wytrzyma ta drukarka. Małe kasy fiskalne tak samo jak przenośne kasy fiskalne pozwalają na zaprogramowanie do 3,000 towarów. Jeśli posiadasz małą firmę ze sprzedażą detaliczną to w zupełności wystarczy. Ważna oczywiście jest cena drukarki, bo wiadomo że nie chcemy przepłacać. Jednak nie należy przesadzać ze zbyt niską ceną, bo to też odbije nam się na jakości. Zawsze lepiej kupić sprzęt markowy, ponieważ producent zawsze nam da dwa lata gwarancji na sprzęt, więc w razie awarii będzie można go naprawić. Ważne tez jest ile sprzęt wytrzyma bez dostaw prądu. Cena kas fiskalnych jest różna. Oscyluje od 600 złotych do nawet kilku tysięcy. Państwo jednak idzie nam na rękę i pozwala odzyskać nawet do 90% ceny. Jest to jednak nie więcej niż 700 złotych.

Oczywiści nic tak łatwo nam nie przyjdzie bo całe formalności trzeba załatwić idealnie i w terminie. Wybór kasy to bardzo trudna decyzja ponieważ ma ona nam służyć bardzo długi czas. Niestety i tak co około 5 lat będziemy wymieniać kasę.