Kompletny wkład do apteczki

Wiele osób kupuje najtańsze apteczki pierwszej pomocy, ponieważ wydaje się im, że są one wystarczające. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ za cenę kilkunastu złotych, dostaniemy jedynie parę artykułów medycznych, które się przydadzą w drobnych skaleczeniach. 

Gdzie kupić wkłady do apteczek? 

wkład do apteczki din 13157Kiedy się przetniemy, lub skaleczymy na spacerze, to najczęściej sięgamy po jednorazowe plasterki, które znajdują się w każdej apteczce. Jednak w bardziej poważnych urazach, potrzebne są specjalne artykuły medyczne, które pozwolą nam opatrzyć ranę, zatamować krwawienie, czy nawet usztywnić kończynę. Takie produkty zawiera jedynie wkład do apteczki din 13157. Jest to obecnie jeden z najlepszych wkładów, ponieważ sprawdzi się w zakładzie pracy, samochodzie, czy nawet w domu. Jedynie w firmach, gdzie pracownicy mają stały kontakt z pyłami, lub innymi szkodliwymi substancjami, konieczne jest doposażenie wkładu o specjalne płyny. We wkładzie din 13157 poza jednorazowymi plasterkami, kompresami i bandażami elastycznymi, znajdziemy także opatrunki jałowe i elastyczne oraz kompresy o różnych rozmiarach. Aby wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową, w apteczce znajdziemy maskę, lub ustniki do sztucznego oddychania. Ponadto w apteczce jest też koc ratunkowy, chusta trójkątna, czy chusteczki nasączone płynem dezynfekującym zamiast popularnej wody utlenionej. Wszystkie apteczki dni 13157 spełniają wymagania i normy unijne, więc w każdym kraju będą obowiązywały. W Polsce nie ma takiego wymogu, dlatego też każdy kupuje taki model apteczki jaki uważa za stosowny. 

Przy wyborze wkładu do apteczki należy się przede wszystkim kierować jego zawartością, bo od niego zależy użyteczność apteczki. Przeciętnej klasy apteczka kosztuje do stu pięćdziesięciu złotych i będzie w niej wszystko, czego będzie potrzeba w razie wypadku.