Komunikacja pomiędzy kierowcami

 

Każda  komunikacja między ludzka wpływa korzystnie na wszystkich. Jeśli nawet to właśnie milczenie jest złotem, a mowa srebrem, ludzie komunikując się pomiędzy sobą zyskują więcej, niż gdyby milczeli. To właśnie sama komunikacja przyczynia się do doskonalenia stosunków międzyludzkich, pomocy w razie potrzeby, oraz innych pozytywnych czynników z  niej wynikających.

Jak się komunikujemy?

radia cbPomimo wielkości samej planety na jakiej żyjemy, jakoś dziwnie się ona kurczy, jeśli w grę wchodzą formy komunikowania się pomiędzy jednym, a drugim człowiekiem. Dziś nie ma problemu z komunikacją na całym świecie. Pomijając niektóre, wąskie rejony świata, komunikacja ma się dobrze wszędzie. Jest to komunikacja pomiędzy jednym, a drugim człowiekiem, celem wymiany informacji. Np. telefony komórkowe świetnie to obrazują. Także internet ma swoje narzędzia do komunikacji (np. skype). Jedną ze ścisłych i bardzo potrzebnych komunikacji międzyludzkich są takie narzędzia, jak radia cb. W większości są one używane do komunikowania się pomiędzy kierowcami samochodów, podróżujących po świecie. W Polsce radio cb można zakupić i umocować w swoim samochodzie. W razie jakiegoś wypadku na drodze, na pewno inni kierowcy uprzedzą nas o tym. Poprzez radio cb kierowcy nie tylko ostrzegają innych kierowców przed zdarzeniami na drodze. Opowiadają sobie żarciki, śmieją się i jeśli nawet nigdy się nie widzieli na oczy, znają się jakby byli starymi przyjaciółmi.

To fenomen zbliżenia do siebie ludzi i dania szansy na prawidłową i pozytywną komunikacje międzyludzką pomimo tego, że przecież w małym radyjku słyszymy często same obce głosy. Większość kierowców w ogóle nie wybiera się w trasę bez radia cb. I nie ma się co dziwić. Takie radio może nawet uratować komuś życie, jeśli w porę poprosi się przez niego o pomoc.