Kosmetyka naszego samochodu

 

Dla wielu mężczyzn ich samochód jest prawie najważniejszy w życiu. Dbają o niego jak o własne dziecko. Jednak wielu z nich nie wie jak robić to w odpowiedni sposób i płacą duże sumy profesjonalnym firmom za różnego rodzaju czyszczenie lub spędzają nad tym dużo więcej czasu, stosując nieodpowiedni preparaty, a efekt i tak nie jest zadowalający.

Czyszczenie auta chemią

chemia samochodowaCzasami zdarzy się, że tapicerka w naszym samochodzie się ubrudzi, a plamy nie da się wywabić w tradycyjny sposób. Z powodu jednej lub dwóch małych plamek nie chcemy oddawać samochodu do profesjonalnego czyszczenia, ponieważ jest to kosztowne, więc jeździmy tak, aż zapomnimy o zabrudzeniach. Chemia samochodowa może nam ułatwić sprawę. Odpowiedni płyn piorący, dedykowany specjalnie do posiadanego przez nas rodzaju tapicerki bez problemu powinien sobie poradzić z każdą plamą. Nie musimy płacić dużych sum firmom profesjonalnie zajmującym się czyszczeniem tapicerki, możemy odczyścić ją sami. Po przywróceniu blasku fotelom możemy zadbać również o kierownicę i deskę rozdzielczą, pryskając te elementy płynami nabłyszczającymi, które poza nabłyszczeniem nadają świeżego zapachu całemu wnętrzu. Nasze auto pozostaje schludne i przyjemnie się nim jeździ. Chyba nikt nie lubi jeździć autem, w którym panuje bałagan, a fotele są brudne. Poza preparatami czyszczącymi wnętrze auta na rynku dostępne są też takie do czyszczenia lakieru. Szampon do mycia samochodu przyspiesza jego czyszczenie oraz daje dużo lepsze efekty. Poprzyklejane muchy oraz kurz znika w mgnieniu oka. Po umyciu auta warto je nawoskować lub wypastować.

Koszt czyszczenia chemicznego tapicerek w aucie to kilkaset złotych. O ile przeprowadzamy go nie częściej niż raz w roku, ta kwota jest do zaakceptowania. Jeśli jednak potrzeba zdarza się dużo częściej, warto kupić sobie kilka podstawowych preparatów pozwalających nam zadbać o samochód w odpowiedni sposób. Kwota, jaką musimy zapłacić za podstawowe środki czyszczące to maksymalnie dwieście złotych.