Kosmetyki do układania wąsów – woski znanych marek

Wosk do wąsów stosowany jest przez większość brodaczy po to, by podkręcić wąsy na różne wymyślne sposoby. W ten sposób można tworzyć różne zawijasy i sprawiać, że cały zarost będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego kosmetyku.

Woski do wąsów o zapachu cytrusowym i drzewa sandałowego

apothecary 87Wiadomo, że jest on bardzo przydatny w układaniu wąsów, ale pełni też ważniejszą rolę. Mianowicie jest to kosmetyk, który odpowiada za nawilżenie wąsów. Naturalnie włosy nad górną wargą rosną, kierując się w dół. Dość szybko włosy te dochodzą do ust, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest również nieprzyjemne dla noszącego wąsy. Takie wąsy szybko się brudzą w czasie picia czy jedzenia. Wiadomo, że wąsy można przyciąć. Jeśli jednak chcemy nosić dłuższą brodę, to krótkie wąsy nie pasowałyby do całości. Byłyby po prostu nieproporcjonalne. W związku z tym należy używać kosmetyków apothecary 87 czy innych znanych marek. Do dłuższej brody zdecydowanie lepiej pasują dłuższe wąsy. Jest co najmniej kilka firm, które zajmują się produkcją wosku do wąsów. Najczęściej produkty różnią się zapachami. Może to być wosk o zapachu drzewa sandałowego i wiele innych. Wiadomo, że każdy wybierze taki zapach, jaki mu osobiście odpowiada. Koszt wosku do wąsów to około 40 – 50 zł. Dla niektórych cena ta jest bardzo wysoka jak na puszkę, która zawiera 15 ml wosku do wąsów.

Rzeczywiście nie jest niska, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że wosku zużywa się tylko troszeczkę, dlatego cała puszeczka starcza na długo i nie trzeba co tydzień kupować nowej. Jedne woski rozpuszczają się łatwiej, inne nieco mniej. Najlepiej kierować się dostępnością wosku. Nie wszędzie można kupić taki wosk do wąsów. Popularne są np. woski cytrusowe do wąsów. Można kupić też specjalne woski do brody i wąsów.