Krawiectwo z maszyną jack a szycie poduszek

Pod pojęciem krawiectwo może kryć się wiele rzeczy. Nie tylko ubrania się szyjne, nie tylko serwetki, obrusy, czy poszewki, ale także poduszki, kołdry, śpiwory, a nawet buty skórzane są szyte, a nie klejone, dzięki czemu maja większą trwałość i są mocniejsze.

Szycie poduszek jak się jednak okazuje, nawet z maszynami Jack nie jest takie proste

jack maszynyW związku z tym i technika produkcji i projektowania tego typu rzeczy musi być inna, niż w przypadku szycia ubrań, czy innych ,,płaskich” wyrobów. Do nich wystarczy zwykła maszyna jack stebnówka, zwykłe nici i proste ściegi. Im bardziej skomplikowany projekt i wyrób, których chcemy zrobić, tym bardziej zaawansowanych maszyn potrzebujemy. Weźmy przykładowo szycie takiej kołdry lub poduszki. Z jednej strony musimy mieć ładnie obszyty materiał na wstępie, żeby się nam nie mechacił, nie haczył i nie pruł, ale z drugiej nie możemy go do końca zszyć, bo musimy napełnić czymś wnętrze projektu. Dawniej używało się do tego pierza gęsiego, obecnie jest to raczej pianka, czy inny sztuczny materiał, który nadaje się do prania w pralce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ takie pościele z pierzem trzeba było oddawać do specjalnego czyszczenia, co kosztowało sporo pieniędzy, a wrzucenie teraz wszystkiego do pralki zajmuje moment i jest tańsze. Po napełnieniu naszej poduszki lub kołdry potrzebna będzie jeszcze jack maszyna, która zszyje nasz wyrób.

Czasem możemy dodatkowo zamontować tam zamek błyskawiczny lub guziki, dzięki czemu łatwiej nam będzie czyścić taką pościel. Jack overlock sprawdzi się także przy szyciu poszewek na pościele czy naszywaniu aplikacji na nich. To doda naszej pościeli atrakcyjnego wyglądu i ciekawej faktury.