Księgowość mojej firmy prowadzi biuro rachunkowe

Jak otwierałem swoją firmę, którą zresztą prowadzę do dziś, to nie miałem o jej prowadzeniu zielonego pojęcia. Dzisiaj przyznaje się do tego, że wtedy było to dużym ryzykiem. Na szczęście trafiłem w ręce profesjonalistów w dziedzinie księgowości i rozliczeń działalności gospodarczych. Na moje biuro rachunkowe zawsze mogłem liczyć i cały czas korzystam z jego usług.

Za usługi biura rachunkowego płacę dwieście złotych

biuro rachunkowe mokotówJeśli chodzi o prowadzenie firmowej księgowości to nadal nie mam na ten temat większej wiedzy. Bo nie muszę takowej posiadać, gdyż prowadzenie firmowych finansów zlecam zaprzyjaźnionemu biuru rachunkowemu. Zacząłem korzystać z ich usług kiedy tylko założyłem swoją firmę, a nawet jeszcze wcześniej, bo przed zgłoszeniem działalności. To właśnie wybrane przeze mnie biuro rachunkowe Mokotów udzieliło mi wszelkich informacji na temat prowadzenia i rozliczania własnej firmy. To w biurze dowiedziałem się najpierw jak się w ogóle zakłada swoją własną firmę. No i oczywiście po załatwieniu formalności związanych z założeniem firmy od razu wróciłem do wybranego biura podpisać z nimi stosowną umowę o współpracy. Obecnie za pełną obsługę księgową swoje firmy płacę około dwustu złotych, ale kwota ta jest zależna od liczby faktur, jakie mam w danym miesiącu do rozliczenia. A zdarza się tak, że do rozliczenia mam kilkadziesiąt faktur, więc stawka jaką płacę za obsługę księgową jest naprawdę bardzo niska.

Dzięki temu, że moja współpraca z wybranym biurem rachunkowym trwa od wielu lat, to koszty obsługi mojej firmy są cały czas na tym samym poziomie. Bardzo się z tego cieszę, bo naprawdę mam konkurencyjną stawkę. Przy największej liczbie faktur i rachunków do księgowania i tak nie płacę za obsługę księgową więcej niż wspomniane przeze mnie wcześniej dwieście złotych.