Którą szkołę kosmetyczną wybrać

Od kiedy skończyłam szkołę podstawową to dokładnie wiedziałam co chcę robić w przyszłości. Zamierzałam otworzyć własny salon kosmetyczny i oferować najlepsze zabiegi. Interesowałam się kosmetykami i nawet wiedziałam jak wszystkie stosować. Musiałam zostać kosmetyczką. 

Wybór najlepszej szkoły kosmetycznej w mieście 

szkoła kosmetycznaKiedy przyszedł czas, żeby wybrać kierunek dalszej nauki to brałam pod uwagę tylko szkołę kosmetyczną. Inna opcja nie była brana przeze mnie pod uwagę, bo tylko szkoła kosmetyczna wchodziła w grę. Mama zaleciła mi, żebym sprawdziła i odwiedziła wszystkie szkoły w mieście, dzięki temu łatwiej będzie mi dokonać wyboru. U nas było kilka takich szkół kosmetycznych i mama miała rację. Spisałam sobie na liście wszystkie szkoły, które osobiście odwiedziłam. Jedna szczególnie mnie zainteresowała, ponieważ zajęcia prowadził znany wizażysta i wiedziałam już, że u kogoś takiego chciałam się uczyć. Zdecydowałam się więc na tę konkretną szkołę, ponieważ dodatkowo odbywały się praktyki co roku a zdobycie doświadczenia było dla mnie sprawą priorytetową. Egzaminy wstępne zdałam z najwyższym wynikiem i miejsce w szkole kosmetycznej miałam zapewnione. Byłam bardzo podekscytowana, ponieważ była to jedna z najlepszych szkół w regionie. Praktyki zawsze odbywały się w znanych salonach kosmetycznych i były wykonywane odpowiedzialne zajęcia. W szkole poznałam dużo koleżanek, ale z jedną się zaprzyjaźniłam. Miała taki sam cel na życie jak ja i wspólnie realizowałyśmy się w nauce. 

Po szkole kosmetycznej zapisałam się jeszcze na kilka kursów i otworzyłam własny salon kosmetyczny. Zainwestowałam w najlepszy sprzęt, który zakupiłam na raty. Szybko zyskałam zaufanie klientek, które chętnie do mnie wracały na kolejne zabiegi kosmetyczne.