Łazienki starannie zaplanowane – dodatki do wnętrz

Każda łazienka, w każdym domu, może być zaprojektowana i zrealizowana z pomysłem. Jeśli dom jest wynajmowany, można korzystać z rozwiązań, które mogą tylko delikatnie, choć zauważalnie zmienić wygląd łazienki. W przypadku budowy nowego domu lub planu, aby przerobić stare łazienki mamy więcej opcji dostępnych do wyboru.

Zastanów się kto będzie korzystać z łazienki i dostosuj ją do potrzeb wszystkich użytkowników.

dodatki do wnętrzPrzedstawimy kilka ważnych punktów, o jakich należy pamiętać przed podjęciem decyzji o zmianach. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość rodziny mieszkającej w domu, co pozwoli ustalić jakie akcesoria są niezbędne, a jakie dodatki do wnętrz będą wskazane, a jakie niekoniecznie. Dostępność wyposażenia musi być również starannie zaplanowane. Jeśli para chce oddzielnej umywalki, to musi być to wiadome od samego początku. Pomysły na projekt mogą pomóc zaaranżować wszystko: od lokalizacji i typu ceramiki sanitarnej, kolorystykę, po dodatki do wnętrz. Ważne jest, aby przestrzegać norm budowlanych, wysokość umywalki i wc jest w nich umieszczona. W przypadku osób niepełnosprawnych przebywających w domu wszystko, co znajduje się w łazience musi być dostosowane do ich potrzeb. Istnieje wiele opcji dostępnych na rynku od armatury wykonanej specjalnie dla niepełnosprawnych, po poręcze, płaskie czy chowające się brodziki.

Dodatki do wnętrz pozwalają na eksperymenty z kolorami, od kolorowych akcesoriów dla dzieci, przez stylowe pojemniki dla dam, skrywających tam najdroższe balsamy, czy pojemne rodzinne opakowania. Warto zagrać kolorem ręcznikami, dając każdemu z członków rodziny ich indywidualny kolor.