Leżanki dla psów

 

Psy i koty są najczęściej naszymi towarzyszami, którzy mieszkają razem z nami w domu. Zwierzęta wychowywane od szczeniaka przywiązują się do nas i darzą prawdziwym uczuciem. Są naszymi maskotkami, o które troszczymy się każdego dnia, karmiąc, bawiąc się z nimi i dbając o ich komfort i bezpieczeństwo.

Gdzie może spać pies?

leżanka dla psaMałe zwierzęta jak koty i psy rasy Jamnik, Pekińczyk, czy kundelek, najczęściej śpią z nami w łóżku. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zwierzęta roznoszą różne choroby, a w sezonie letnim często łapią kleszcze, które są dla nas niebezpieczne. Ponadto psy i koty, szczególnie te długowłose, gubią sierść i pozostawiają po sobie charakterystyczny, zwierzęcy zapach, którego ciężko się pozbyć. Leżanka dla psa rozwiąże ten problem i uwolni nas od uciążliwego pupila. W zależności od wagi i rozmiaru psa, dobieramy specjalny materac, który ustawiamy w miejscu, w którym nie będzie nikomu przeszkadzał, oraz będzie w nim ciepło zwierzęciu. Do najpopularniejszych legowisk należą te w kształcie pontonu, wypełnionego miękką pianką i włókniną poliestrową. Są dostępne w czterech rozmiarach dla psów i kotów, S, M, L i XL. Wypełnienie jest schowane w bawełnianych pokrowcach, które można łatwo ściągnąć i wyprać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza. Aby pies nie wypadł w trakcie drzemki, leżanka ma wyższe brzegi, które spełnia funkcję miękkiej poduszki. Leżankę możemy położyć na podłodze, na trawie w ogrodzie w ciepłe dni, albo na parapecie jeżeli ma nim spać kot.

Leżanki możemy kupić prawie w każdym sklepie zoologicznym w cenie od pięćdziesięciu do nawet dwustu złotych. Jeżeli nasz pupil woli spać w ciasnym i zadaszonym miejscu, to można mu kupić legowisko w kształcie domu wykonanego z gąbki i miękkiej pianki, w którym zwierzę się schowa.