Materiały pomocne w rolnictwie

 

Często opowiadam o tym jak bardzo pasjonuję się wsią bez znaczenia czy będą to kombajny, paszociągi spiralne czy też drobniejsze „gadżety” rolnika niezbędne mu do pracy jak wszelkiego rodzaju grabie, wychodzące z mody ręczne kosy. Folia rolnicza również jest niezbędnym atrybutem każdego rolnika, jak ją stosować?

Folie rolnicze wykorzystywane w praktyce

folia rolniczaNasi rolnicy wykorzystują przeróżne metody na to by jak najlepiej zabezpieczyć swoje rośliny. Zabezpieczają je przede wszystkim przed zimnem zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym kiedy to noce bywają zimne kiedy za dnia jest o wiele cieplej. Tak samo zabezpieczają wszelkiego rodzaju pasze a najczęściej wykorzystywana zostaje do tego folia rolnicza. Są różne folie rolnicze i często służą do różnych celów. Folią zabezpieczyć można chociażby nasze pole z truskawkami – metodę polecam również działkowcom oraz osobą posiadające mniejsze grządki. Często robi się również z niej szklarnie co sprawia że jest ona ocieplona i rośliny lepiej się rozwijają i są zabezpieczone przed zimnymi nocami lub nagłym powrotem przymrozków. Folia rolnicza ma jednak jeszcze inne , bardzo często spotykane zastosowanie a mianowicie jest wykorzystana do kiszonek paszy dla zwierząt tak zwanych przeżuwających czyli najczęściej dla naszego bydła. Dzięki wyprodukowaniu dobrych kiszonek bydło daje nam lepsze mleko ale także ich mięso jest lepszej jakości . Jedną z podstawowych  zasad prawidłowego zakiszania surowca roślinnego np. siana  jest dokładne okrycie i uszczelnienie naszego snopka własnie folią rolniczą. Są do tego specjalne folie które przypominają nam worki które nie są przezroczyste. Folia po takiej kiszonce prędzej czy później staje się odpadem co powoduje też że z czasem staje się problemem dla rolników bo wielu się zastanawia co z nią zrobić. Niektóre firmy wyszły naprzeciw temu problemowi i skupują zużyte folie które wykorzystują do dalszej obróbki.

Folia rolnicza stanowi niezbędny element do wspomagania wzrostu roślin, ochronie przed zimnem, silnymi wiatrami i deszczami. Świetnie sprawdza się do produkowania kiszonek czyli paszy dla zwierząt np. ze snopków siana która stanowi doskonały pokarm.