Mycie się, a uzdatnianie wody

Prawdziwe jest hasło, że zdrowa woda zdrowia woda. Woda, która leci z kranu jest czysta, ale to nie znaczy, że jest zdrowa. Tylko naprawdę odważni są w stanie pić nieprzegotowaną wodę z kranu.

Uzdatnianie wody ma duży wpływ na komfort naszych nawyków higienicznych

uzdatnianie wodyWielu lokalnych polityków zachęca do picia wody z kranu. Zapewniają, że jest ona najwyższej jakości. Jak dotychczas sprzedaż wody mineralnej utrzymuje się na stałym poziomie i nic nie zapowiada, aby woda kranowa ją zastąpiła. To oczywiste i niemożliwe. Żadna woda z kranu nie będzie zawierać tylu składników mineralnych, co woda mineralna. Codziennie powinniśmy wypijać określoną ilość wody. Dzięki temu nasz organizm będzie właściwie funkcjonował i nie będziemy chorowali. Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu i stanie naszej rodziny, należy zastanowić się, jakie zyski daje uzdatnianie wody i zmiękczanie wody. Nikt nie uczyni tego za nas i nie zadba by woda była najwyższej jakości. Społeczeństwo nie wie, jak ważne jest odżelazianie wody, odwrócona osmoza Nikt nie zabiega o to, aby Polacy montowali filtry do wody. Filtrowanie wody zwiększy się jakość używanej wody, a tym samym wzrośnie szansa, że będziemy zdrowi. Oczywiście to jeden z elementów dbania o siebie. Nie można pozostawić tej kwestii bez rozwiązania. Nie można udawać, że problem nie istnieje. Coraz więcej osób cierpi na alergie, jest to spowodowane jakością jedzenia i wody. Woda jest oczyszczana za pomocą wielu środków chemicznych. Nikt nie nam gwarancji, że pojedyncze cząsteczki nie pozostają w niej. Zatem możemy myć się wodą, która może (ale nie musi) zawierać niebezpieczne związki. Woda na bieżąco jest monitorowana, ale codzienne korzystanie z wody może spowodować, że w jakimś stopniu spadnie nasza odporność. Nie ma innego rozwiązania. Nie możemy znaleźć innego źródła wody. Możemy i powinniśmy pić wodę mineralną, ale nie jesteśmy jej w stanie do wszystkiego wykorzystywać. Chyba, że będziemy się myć raz na tydzień.

Zapewne znaleźliby się zwolennicy rzadkiego mycia. Niektórzy wręcz twierdzą, że zbyt częste mycie skraca życie. Lepiej jednak tego nie próbować.